SON DAKİKA

İzmir

Çeşme Ziraat Odası üyeleri için akaryakıta indirim geldi

Çeşme Ziraat Odası, imzaladığı sözleşme ile üyelerinin yüzde 5 indirimle mazot almasını sağladı.

12 Haziran 2019 15:32
Çeşme Ziraat Odası üyeleri için akaryakıta indirim geldi

Çeşme Ziraat Odası Başkanı Süleyman Özer'den, üyelere müjde geldi. Yapılan anlaşmaya göre artık artık Çeşme'de üreticiler yüzde 5 indirimli mazot alacak. 

Özer, üyelerin indirimli mazot satın alabilmeleri için, Çeşme'de bulunan akaryakıt istasyonlarına yazı gönderdi. Çeşme'de hastane ile Altınyunus Kavşağı arasında yer alan akaryakıt istasyonu, Özer'in talebine olumlu yanıt verdi. İki taraf arasında imzalanan sözleşme ile, Çeşme Ziraat Odası'na kayıt olan üreticilerin, mazotu yüzde 5 indirimli alması kararlaştırıldı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Süleyman Özer, yaptıkları anlaşmanın hayırlı olmasını dileyerek üreticilerin akaryakıt almaları için bazı şartları yerine getirmeleri gerektiğini söyledi. İndirimli akaryakıt için üyelerin, odaya aidat borcunun olmaması gerektiğini belirten Özer, akaryakıt alırken de Güncel Çiftlik Defteri'ni akaryakıt istasyonunda göstermesi gerektiğini ifade etti. 

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir'in Çeşme ilçesinde şu an satışta olan akaryakıt fiyatları şu şekilde: 

Kurşunsuz benzin: 6,87 

Motorin: 6,30 

Gazyağı: 5,34 

Fuel Oil: 3,96 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE AKARYAKITA İNDİRİM GELMİŞTİ 

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına 5 gün önce indirim gelmişti. Yapılan açıklama ile motorine 21, benzine ise 17 kuruşluk indirim yapılmıştı. İndirim sonrası İzmir'de benzinin litresi 7,04'ten 6,87'ye, motorinin fiyatı ise 6,53'ten 6,30'a düşmüştü.

ÇEŞME ZİRAAT ODASI İLETİŞİM BİLGİLERİ 

Çeşme Ziraat Odası, 16 Eylül Mahallesi, 3001 Sokak'ta bulunan Vakıf İş Hanı'nda yer alıyor. Konuyla ilgili bilgi almak için (232) 712 70 12 numaralı telefonu arayabilir ya da cesme@tzob.org.tr adresine mail gönderebilrisiniz.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım