SON DAKİKA

Güncel

Çiğli Belediyesi, Homa Dalyanı'nı temizleme çalışmalarına başlıyor

İzmir Çiğli Belediyesi, yarın geniş katılımla Homa Dalyanı'nın temizlenmesi için çalışmalara başlayacak.

10 Haziran 2019 14:41
Çiğli Belediyesi, Homa Dalyanı'nı temizleme çalışmalarına başlıyor

İzmir Çiğli Belediyesi, Homa Dalyanı'nı temizleme çalışmalarına başlıyor. Yapılan açıklama ile kıyı temizleme çalışmalarının yarın başlayacağı ve temizleme çalışmalarına geniş bir katılım olacağı ifade edildi. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'nün yanı sıra meclis üyeleri, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra, gönüllü gruplar ve vatandaşlar, Homa Dalyanı'nı temizlemek için birlik olacak. Temizlik çalışmaları, İzmir Kuş Cenneti ziyaretçi merkezi olacak. Temizlik çalışmalarına katılmak isteyen vatandaşlar, burada toplanacak ve burada gönüllülere Gediz Deltası hakkında bilgi verilecek. 

Slayt gösterileri ve çeşitli bilgilendirmelerin ardından temizlik çalışmaları için Homa Dalyanı kıyılarına gidilecek. 

EN ÇOK ÇÖP TOPLAYAN ÖDÜL KAZANACAK 

Öte yandan gönüllüler, çöp toplamak için birbirleriyle yarışacak. Çiğli Belediyesi, en fazla çöp toplayan gönüllülere ödül verme kararı aldı. Çiğli Belediyesi Başkanı Utku Gümrükçü, yarın başlayacak etkinlik öncesi herkesi çevre duyarlılığına davet ederek yardıma çağırdı. 

GEÇTİĞİMİZ YIL 6 HAZİRAN'DA TEMİZLENMİŞTİ 

Geçtiğimiz yıl çevre haftası etkinlikleri kapsamında 6 Haziran 2018'de yapılan temizlik çalışmaları, geniş katılımla gerçekleşmişti. Dönemin Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın yanı sıra eşi Ergül Arslan, meclis üyeleri ve gönüllülerin katıldığı etkinlik, 150 kişilik bir topluluğa ulaştı. Gönüllüler, geçtiğimiz yıl İzmir Kuş Cenneti'nde toplanmış ve bilgilendirmenin ardından temizlik çalışmalarına başlamıştı. 

Çiğli Belediyesi'nin verdiği yelekleri ve eldivenleri giyen gönüllüler, canla başla çöp toplamış, sahil pırıl pırıl olmuştu. Onarlı gruplar halinde ayrılan gönüllüler arasında da yarışma düzenlenmiş ve kazanan gruba kupa verilmişti. 

Öte yandan katılımcıların hepsine birer fidan ve çekilişle 3 kişiye bisiklet hediye edilmişti. 

Geçtiğimiz yıl, temizlik etkinliğinde bir kamyon büyüklüğünde çöp toplanmıştı.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım