SON DAKİKA

İzmir

Efes Opera ve Bale Festivali'nin tanıtımı yapıldı

İzmir’in farklı noktalarında düzenlenecek Efes Opera ve Bale Festivali etkinliklerinin tanıtımı İzmir Ticaret Odası’nda yapıldı.

9 Ağustos 2019 16:53
Efes Opera ve Bale Festivali'nin tanıtımı yapıldı

İzmir uluslararası bir sanat etkinliğine hazırlanıyor. 22 Ağustos’ta Çeşme’de başlayacak festival, Bornova’da yapılacak son etkinlikle bitecek. Tüm dünyanın tanıdığı sanatçıların sahneye çıkacağı 2. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali’nin tanıtım toplantısı İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) yapıldı.

FESTİVAL’DE İZMİR TANITILACAK

Toplantıda konuşan İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, uluslararası planlanan etkinliğin İzmir’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi. Bu tür özel etkinliklerle şehirlerin daha kolay tanıtıldığını kaydeden Karaçanta, Türkiye’nin imajı ve tanıtımı için, diğer taraftan sanatın da gelişmesini sağlayacak bir festival olacağını ifade etti. Festivale katkı sunanlara teşekkür eden Karaçanta, İZTO’ya da sürekli verdikleri desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ettiğini söyledi.

ÇEŞME KONSERİ İLE BAŞLIYOR

İZDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aytül Büyüksaraç da tanıtım toplantısında konuşarak, dünya starı olan Mario Frangoulis’in Çeşme’de konser vereceğini söyledi. Sanatın gücünü kullanarak dünya vatandaşları ile buluşacaklarını kaydeden Büyüksaraç, girişimlerinin sonuç verdiğini, etkinlik yerlerinin bilinirliğine daha da katkı sağladıklarını ifade etti. Her yıl daha nitelikli bir festival düzenlediklerini ve festivale destek veren İZTO’ya ve diğer sponsorlara teşekkür ettiğini söyleyen Büyüksaraç, Efes Antik Tiyatrosu’nda restorasyon çalışmaları devam ettiğinden etkinliklerin İzmir’in farklı noktalarında yapılacağı bilgisini paylaştı.

DAHA FAZLA TURİST İZMİR’E GELECEK

Efes Opera ve Bale Festivali’nin tanıtım toplantısında konuşan bir diğer isim İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu oldu. Yapılmayanı yapmak için yola çıktıklarını kaydeden Elmasoğlu, festival projesinin önemine değinerek, festival aracılığı ile daha fazla turisti İzmir’e çekebileceklerini dile getirdi. Festivalin açılış programı 22 Ağustos Perşembe günü Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda olacak. Bornova Kültür ve Sanat Merkezi, Efes Antik Ticaret Agorası ve Efes Celsus Kütüphanesi’nde festival kapsamında opera ve bale etkinlikleri düzenlenecek.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım