SON DAKİKA

İzmir

Egeli bilim insanlarına TÜBİTAK desteği

Ege Üniversitesi Öğretim üyelerinin TÜBİTAK’a sunduğu 3 proje onaydan geçti.

5 Temmuz 2019 20:24
Egeli bilim insanlarına TÜBİTAK desteği

İzmir Ege Üniversitesi’nden 3 Öğretim Üyesi, akademisyenlerle birlikte hazırlanan projeleri TÜBİTAK’ın destek programına sundu. Doç. Dr. Asude Durmaz, Doç. Dr. Sabriye Yuşan ve Dr. Öğretim Üyesi Burak Gültekin tarafından sunulan projeler kabul edildi ve destek kapsamına girdi.

REKTÖR NECDET BUDAK’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Ege Üniversitesi’nin Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından biri olduğunu, yapılan araştırmaların ve sonuçlarının halka iletilmesi hususunda da çalışmaların yürütüldüğünü, bu yönüyle ve başka yönleriyle de Ege Üniversitesi’nin ilklere imza attığını kaydetti. Ege Üniversitesi’nde aynı zamanda Öğretim Üyesi olan araştırmacıların TÜBİTAK’a sunduğu projelerin içinden 3 projenin kabul edildiği bilgisini paylaşan Rektör Necdet Budak, akademisyenlerin öncülüğünde hazırlanan projelerin Ege Üniversitesi’nin potansiyeline ve Türkiye’ye katkı sağlayacağını ifade etti.

YENİ PROJELER DE HAZIRLANIYOR

TÜBİTAK’ın onayladığı Ege Üniversitesi projeleri ile birlikte yeni projeler de hazırlamaya devam ettiklerini söyleyen Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Türkiye’nin 2023 hedefleri için araştırmaların ve çalışmaların süreceğini söyledi. Ege Üniversitesi’nin bir Araştırma Üniversitesi olması için hareket ettiklerini kaydeden Rektör Budak, TÜBİTAK tarafından kabul edilen 3 projenin araştırmacılarını tebrik ettiğini söyledi. TÜBİTAK tarafından kabul edilen ve desteklenecek projelerin adları ise şöyle; ‘Yeni Nesil Güneş Hücre Sistemleri’, ‘Nükleer Güvenlik’ ve ‘Yenilikçi Tanı Kitleri’.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım