SON DAKİKA

İzmir

Gece yarısı Ege Denizi'nde deprem

Gece yarısı Girit Adası yakınlarında 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

14 Ağustos 2019 11:46
Gece yarısı Ege Denizi'nde deprem

Gece yarısı Ege Denizi'nde deprem... Ege Denizi açıklarında, gece saat 00.11'de deprem meydana geldi. Yunanistan'ın Mora Yarımadası ve Girit Adası arasında oluşan depremle ilgili Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Başkanlığın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, depremin 13,9 kilometre derinlikte ve 4,0 büyüklüğünde olduğu ifade edildi. Depremin koordinatları ise 36,2800 Kuzey ve 23,7980 Doğu olarak verildi. Depremin İzmir'in Çeşme ilçesinde bulunan Ovacık köyüne 315 kilometre mesafede gerçekleştiği belirtildi.

KANDİLLİ: DEPREMİN BÜYÜKLÜĞÜ 4,1

Kandilli Rasathanesi de depremle ilgili bilgilendirmede bulundu. Kandilli, depremin Girit Adası yakınlarında meydana geldiğini ifade ederek depremin büyüklüğünün 4,1 olduğunu belirtti. Depremin derinliği ise yerin 7 kilometre derinliği olarak ölçüldü.

1 HAFTA ÖNCE YİNE DEPREM OLMUŞTU

Ege Denizi'nde 4 büyüklük üzerindeki son deprem, 1 hafta önce Seferihisar açıklarında meydana gelmişti. Saat 11.39'da yaşanan deprem, 5,1 şiddetinde ve yerin 5 kilometre altında oluşmuştu. Deprem İzmir'in birçok ilçesinden hissedilirken herhangi bir can veya mal kaybı olmaması sevindirmişti.

AFAD VE KANDİLLİ FARKLI YÖNTEMLERİ KULLANIYOR

Deprem büyüklük ve derinlik ölçümlerinde, AFAD ve Kandilli'nin farklı sonuçlar elde etmesi ise iki kurumun kullandığı metotların farklılığı nedeniyle gerçekleşiyor. AFAD depremleri moment büyüklüğü ile hesaplarken Kandilli ise yerel büyüklük değerlerini baz alıyor.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım