SON DAKİKA

İzmir

Işılay Saygın Çeşme’de anıldı

İzmir Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’nin Işılay Saygın’ı anma toplantısında konuştu.

7 Ağustos 2019 23:15
Işılay Saygın Çeşme’de anıldı

İzmir Çeşme’de bulunan Çakabey Kültür Merkezi’nde, Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’nin Işılay Saygın’ı anmak için organize ettiği toplantı yapıldı. Toplantıya katılan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Atatürk’ün kızlarına ve Cumhuriyetin kadınlarına minnettar olduğunu ve kadınların ülkemizin baş tacı olduğunu dile getirdi.

BAŞKAN ORAN SAYGIN’I ANDI

Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği, İzmir’de 300 STK’nın ortak kuruluşu olarak Çeşme’de Işılay Saygın’ın anıldığı bir toplantı düzenledi. Türkiye’nin ilk kadın Turizm Bakanı ve Türkiye’nin ilk Çevre Bakanı olan Işılay Saygın’ı geçtiğimiz günlerde yitirmiştik. Saygın’ın anıldığı toplantıya katılan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Işılay Saygın’ın bakanlık yaptığı dönemde 400 bin öğrenciye okuma yazma imkânı sunduğunu, yerinin asla dolmayacağını ve unutulmayacağını ifade etti. Ülkemiz için önemli bir kadın şahsiyet olan Işılay Saygın’ın, İzmir’de ve ülkemizde yaptıkları ile halkın sevgisini kazandığını kaydeden Başkan Oran, Saygın’ın Türk kadınına rol model olduğunu, kaybının ise kendilerini derinden sarstığını dile getirdi.

SAKIZ AĞAÇLARI KURTULDU

Sivil Toplum Kuruluşları’nın önemine değinen Başkan Ekrem Oran, demokrasinin ve STK’ların bir bütünün parçaları olduğunu, çıkar gözetmeksizin, sosyal projelerle halkın yararına işler yapıldığını söyledi. Çeşme’de uygulamaya koydukları projeler ve Çeşme’deki sakız ağaçları hakkında da konuşan Başkan Oran, yok olmak üzere olan sakız ağaçları için önemli girişimlerde bulunduklarını, geçtiğimiz haftalarda hasat yaptıklarını ve sakız ağacının Çeşme ve Sakız Adası’nda ekonomik girdiler sağladığını dile getirdi. Çeştur kafeleri hakkında da hatırlatma yapan Başkan Oran, merkezde, Ilıca Taş İskele’de ve Alaçatı’da açılan Çeştur kafelerin halka 2 liraya çay, 5 liraya kahve sattığını söyledi. Alaçatı’nın pahalı olduğu yönünde gelen şikâyetlerin üzerine halkın uygun fiyatlara çay-kahve içmesi için kafeler açtıklarını söyleyen Başkan Oran, diğer esnafların mağdur olmaması için Çeştur’larda dondurma satılmadığını dile getirdi.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım