SON DAKİKA

İzmir

İzmir Altınyol’a 1 şerit daha ekleniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka’dan Konak’a gidiş yoluna 1 şerit daha eklemek için çalışmalara başladı.

2 Temmuz 2019 17:31
İzmir Altınyol’a 1 şerit daha ekleniyor

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, İzmir’in trafiği ile ilgili düzenlemeler yapacaklarını ve yapılacak her düzenleme ile İzmir trafiğini biraz daha rahatlatacaklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, trafik düzenleme çalışmaları için düğmeye bastı. Karşıyaka-Konak arası bağlantıyı sağlayan Altınyol’a 1 şerit daha eklenmesi için hazırlanan proje hayata geçiyor. Altınyol’a 1 şerit daha eklenmesi için yapılacak çalışmalar esnasında ise gidiş-dönüş yolunda bazı şeritler kullanılmayacak.

ALTINYOL’DA TRAFİK DÜZENLEMESİ

İzmir trafiğinin yoğun noktalarıyla ilgili çözüm projeleri hazırlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in ana arterlerinden biri olan Altınyol’da şerit çoğaltma çalışması yapacak. Altınyol’un 3 şerit olan sahil tarafı, yapılacak çalışmanın ardından 4 şeride çıkarılacak. Aynı bölgede trafik yoğunluğundan dolayı Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı yapılmış ancak bu çözüm için yeterli olmamıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2 aşamada yürüteceği trafiği rahatlatma projesine göre, ilk olarak Naldöken Kavşağı ve Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı arasındaki Altınyol’da sahil tarafına 1 şerit daha eklenecek ve yol 4 şeride çıkarılacak. Bu düzenlemenin ardından ise Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı ve Bornova ayrımı arasındaki trafik sorunu için trafik düzenlemesi yapılacak.

AĞAÇLAR BAŞKA ALANA DİKİLECEK

Önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmada, Altınyol’un sahil tarafına 1 şerit daha eklenmesi için, yol kenarında bulunan 50 ağaç sökülerek bakıma alınacak. Yetkililer, ağaçların yeşil bir alana tekrar dikileceğini, ağaçların taşıma işlemlerinin ardından şerit genişletme çalışmalarının başlayacağını bildirdi. Okullar açılmadan şerit ekleme çalışmasını bitirmek için kolları sıvayan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Karşıyaka-Konak arasındaki yoğunluğu bu çalışma ile azaltmayı hedefliyor. Yetkililer, Altınyol’da yapılacak çalışmalar sebebiyle gidiş-dönüş yolunun her iki tarafında trafiğin 2 şeride düşürüleceğini bildirdi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım