SON DAKİKA

İzmir

İzmir Bornova’da kapalı yüzme havuzu yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi Bornova kapalı yüzme havuzunun yapımına başlıyor. Yüzme havuzu, Bornova Buz Sporları Salonu’nun yanına yapılıyor.

8 Ekim 2019 15:07
İzmir Bornova’da kapalı yüzme havuzu yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu’nun yanına yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yapacak. Yüzme havuzunun temelini 9 Ekim Çarşamba günü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer atacak. 14 milyon liralık tesiste sualtı ragbisi maçlarına da ev sahipliği yapılacak.

AŞIK VEYSEL REKREASYON ALANI’NDA TÖREN

İzmir’de yüzme sporlarıyla ilgilenen çocuklar, gençler ve her yaştan İzmirlinin faydalanacağı yarı olimpik yüzme havuzunun inşaatı başlıyor. Bornova ilçesinde bulunan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde yapılacak kapalı yüzme havuzunun temeli, yarın 14.00’de, Başkan Tunç Soyer’in de katılımıyla atılacak. Hem sporcuların hem de yüzme öğrenmek isteyenlerin kullanacağı kapalı havuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sualtı Ragbisi takımının antrenman ve maçlarına da ev sahipliği yapacak.

BORNOVA KAPALI YÜZME HAVUZUNUN ÖZELLİKLERİ

  • Çırpınma havuzu, Zindelik (fitness) salonu ve Yüzme havuzu olarak 3 bölümden oluşacak.
  • 3 bin 200 metrekare kapalı alan, 25 metre boyunda, 12,90 metre eninde ve 4 metre derinliğinde yapılacak.
  • 125 kişilik bir tribün yer alacak
  • Havuzun giriş kısmında 233 metrekarelik fuaye alanı yer alacak
  • Yüzme havuzunun inşaatı 400 günde tamamlanacak.
  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım