SON DAKİKA

Güncel

İzmir Buca'da ağabeyini öldüren saldırgandan yeğenine katliam tehdidi

İzmir Buca'da ağabeyini balkondan aşağıya açtığı ateşle öldüren H.G.'nin, yeğenine nişanında katliam yapacağı tehdidinde bulunduğu ortaya çıktı.

12 Haziran 2019 15:57
İzmir Buca'da ağabeyini öldüren saldırgandan yeğenine katliam tehdidi

İzmir'in Buca ilçesinde 3. katta oturan ve alt katta oturan ağabeyini, balkonda oturduğu sırada yukarıdan av tüfeğiyle ateş ederek yaralayan T.G. ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Üst kattan gelen kurşunlarla yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden H.G.'nin, kısa süre önce kardeşiyle tartıştığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı, ateş eden T.G.'nin psikolojik problemleri olduğu ifade edildi. 

İddialara göre T.G.'nin, hastalığı sebebiyle evinde krize girdiği ve bir anda evde bulunan av tüfeğini alarak balkona çıktığı belirtildi. Alt katta ağabeyini gören T.G.'nin, silahını ağabeyine doğrultarak peşpeşe ateş ettiği ve mermilerin H.G.'ye isabet ettiği ifade edildi. 

Ağabeyine ateş ettikten sonra silahı bırakarak evinin kapısını kilitleyen T.G.'nin, ihbarların ardından olay yerine gelen polis ekiplerine kısa süre sonra teslim olduğu iddia edildi. 

VURDUĞU AĞABEYİNİN OĞLUNA "ASIL ŞÖLENİ KAÇIRDIN" DEDİ 

Öte yandan iddiaya göre gözaltına alınan saldırgan T.G.'nin, ekip aracına götürülürken ağabeyinin kardeşine söylediği şok sözler de ortaya çıktı. T.G., bir hafta sonra nişanlanacak olan ağabeyi H.G.'nin oğluna, nişan töreninde katliam yapacağı tehdidinde bulundu. T.G., H.G.'nin oğluna "Asıl şöleni kaçırdın" dedi. 

T.G.'nin saldırısının ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan ağabey H.G., tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. H.G.'nin cenaze töreni, yapılacak otopsi sonrasında düzenlenecek. 

Emniyet görevlilerin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım