SON DAKİKA

İzmir

İzmir Çeşme'de otel rezervasyonları yüzde 70'e ulaştı

Bayram tatilinin 9 güne çıkması nedeniyle İzmir Çeşme'de otel rezervasyonları yüzde 70'lere ulaştı.

25 Mayıs 2019 14:23
İzmir Çeşme'de otel rezervasyonları yüzde 70'e ulaştı

Son dakika İzmir... Bayram tatilinin 9 güne çıkması en çok turizmcileri sevindirirken Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden biri olan Çeşme'de otellerin rezervasyon oranları yüzde 70'e yükseldi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge, rezervasyonların olumlu devam ettiğini belirtirken satışlarının hızla devam ettiğini belirtti.

İzmir Çeşme

Bayram tatili rezervasyonlarının 1-2 güne sıkıştırılmadığını, aksine 9 güne yayıldığını ifade eden Belge, Ramazan Bayramı'nın Kurban Bayramı'nı aratmayacağını söyledi. Erken rezervasyonların bu yıl yüzde 9'lardan yüzde 15'lere çıktığını söyleyen Belge, bu rakamın 2019 yılı turizmi için iyi bir gösterge olduğunu dile getirdi.

İzmir Çeşme

Çeşme'nin hedefinin yabancı turist sayısını artırmak olması gerektiğini ifade eden Belge, eskiden yabancı turist sayısının yüzde 5'ken şimdilerde bu rakamın yüzde 25'lere yükseldiğini belirtti.

İzmir Çeşme
  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım