SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de Buket Keleş'in şehit olmasıyla ilgili ilk duruşma görüldü

İzmir'de uyuşturucu etkisi altındaki sürücünün çarpmasıyla şehit olan polis memuru Buket Keleş'in ilk duruşması görüldü. Keleş'in ailesi, sürücü için en ağır cezayı istedi.

23 Mayıs 2019 14:42
İzmir'de Buket Keleş'in şehit olmasıyla ilgili ilk duruşma görüldü

Son dakika İzmir... İzmir'in Gaziemir ilçesinde, uyuşturucunun etkisindeki sürücünün kullandığı aracın çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede 8 gün sonra hayatını kaybeden polis memuru Buket Keleş'in ölümüne ilişkin hazırlanan iddianamede, sanık hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istendi. 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında hazırlanan ve İzmir 30. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, tutuksuz sanık Sedat A. hakkında "bilinçli taksirle insan öldürme" suçlamasıyla 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. 

Şehit polis Buket Keleş

TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAĞINDA ASLİ KUSURLU BUKET KELEŞ ÇIKTI

Trafik kazası tespit tutanağı, alkol raporu, güvenlik kamera görüntüleri, uzman raporları, adli tıp kan tahlil raporu, otopsi raporu ve tanık ifadelerine yer verilen iddianamede, trafik tespit tutanağına göre, Keleş'in asli, Sedat A.'nın ise tali kusurlu olduğu ifade edildi. Raporda, Sedat A'nın kanında "12ng/ml esrar metaboliti THC-COOh, 5 ng/ml MDA ve 40 ng/ml MDMA" ile ayrıca ilaç etken maddelerinden 2 bin 400 ng/ml "Naproxen" bulunduğu belirtildi. Güvenlik kameralarında ise aracın sol ön farının yanmadığı, emniyet kemerinin takılı olmadığı ve sürücünün seyir halindeyken cep telefona baktığı tespit edildi.

Şehit polis Buket Keleş

BUKET KELEŞ'İN AİLESİ, EN AĞIR CEZAYI İSTEDİ

İlk duruşmaya tutuksuz sanık Sedat A. katılmazken genç polis memurunun ailesi, sanık için en ağır cezayı istedi. Olay günü Buket Keleş'in yanında bulunan mesai arkadaşı, kazayı anlatırken sürücünün kaza sonrası uyuşturucu etkisinde olduğunu söyledi. Keleş'le aynı yerde görev yapan polis memuru ise sürücünün gözlerinde kızarıklık olduğunu ve ayakta durmakta zorlandığını ifade etti.

Hakim, soruşturma esnasında uyuşturucu madde kullanmadığını iddia eden ancak kanında ve idrar tahlilinde uyuşturucuya rastlanan sanığın, kaza anında uyuşturucu etkisinde olup olmadığının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'ndan rapor istenmesine karar verdi, duruşmayı erteledi.

Şehit polis Buket Keleş

NELER YAŞANMIŞTI?

Gaziemir'de görev yaptığı sırada yolun karşısına geçmek isterken Torbalı yönüne giden panelvan aracın çarpması sonucu ağır yaralanan polis memuru Buket Keleş, Dokuz Eylül Üniversitesi'nde tedavi altına alınmıştı. Keleş, 8 gün sonra hayatını kaybetmişti.

Buket Keleş'e çarpan sürücü, önce tutuklanmış ve 1 ay boyunca cezaevinde kalmıştı. Sürücünün avukatının itirazının ardından suç vasfının değişme ihtimali olmadığı değerlendirilerek tutuksuz yargılanmasına karar verilmişti.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım