SON DAKİKA

Sağlık

İzmir’de doğum projeleri ve istatistikleri paneli

İzmir’de ‘Ebeler Günü’ne İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün projeleri damga vurdu.

11 Mayıs 2019 00:08
İzmir’de doğum projeleri ve istatistikleri paneli

İzmir’de ‘Ebeler Günü’ dolayısıyla düzenlenen ‘Ebelikte Güncel Uygulamalar’ programına Ege Üniversite Sağlık Bilimleri Fakültesi ev sahipliği yaptı. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nün hazırladığı proje ve uygulamaların anlatıldığı panel Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Programa, Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin temsilcilerinin yanı sıra, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri, Karşıyaka İlçe Sağlık Müdürlüğü temsilcileri ve ebelik bölümünde öğrenimi devam eden öğrenciler katılım sağladı.

İZMİR İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİSİ DOĞUM İSTATİSTİKLERİNİ PAYLAŞTI

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden Dr. Neşe Zeren Nohutçu açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Mesleğine Ana Çocuk Sağlığı’nda başladığı söyleyen Dr. Neşe Zeren Nohutçu, kendisine en büyük desteği ebelerin verdiğini söyledi. Ebelik mesleğinin önemine değinen Dr. Nohutçu, ebelik öğrenimi devam eden öğrencilere seslenerek, mesleğe başladıklarında öncelikli olarak normal doğumu teşvik etmelerini istedi. Türkiye’nin sezaryenle doğum istatistiklerinde dünyada ilk 10 ülkenin içinde olduğunu hatırlatan Dr. Neşe Zeren Nohutçu, İzmir’in normal doğum oranlarında, diğer illerle kıyaslandığında çok gerilerde olduğunu söyledi.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Paneli

İZMİR’DEKİ HASTANELERİN GEBELİK VE DOĞUM BAŞARILARI ANLATILDI

Programın devamında sunumlara geçen İzmir İl Sağlık Müdürlüğü temsilcileri, “Anne Dostu Hastane Uygulaması”, “Suda Doğum” ve “Gebe Okulları” gibi ses getiren projeleri dinleyicilere aktardı. Panelde, İzmir Urla Devlet Hastanesi’nin “Anne Dostu Hastane” projesi ile ülke genelinde 60 hastanenin içinde İzmir’de birinci olduğu, Türkiye genelinde ise beşinci olduğu bilgisi paylaşıldı. “Suda Doğum” konusuna da değinen yetkililer, İzmir Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde Suda Doğum Ünitesi açıldığını bilgisini paylaşarak, bu ünitenin ayrıcalıklarından söz etti. Ödemiş Devlet Hastanesi’nde uygulanan “Gebe Okulları” ile “Anne Dostu Hastane” unvanı aldıklarını hatırlatan hastane yetkilisi, 4 yılda 650 gebenin mezun olduğunu söyledi.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım