SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de hakimliği bırakan Özkan Yıldırım, türkücü oldu

Hakimlik yapan 40 yaşındaki Özkan Yıldırım, türkücülük kariyeri nedeniyle istifa etti, şimdi İzmir'de avukatlık yapıyor.

9 Ağustos 2019 14:00
İzmir'de hakimliği bırakan Özkan Yıldırım, türkücü oldu

Türkiye'nin çeşitli illerinde 8 yıl boyunca hakimlik yapan 40 yaşındaki Özkan Yıldırım, kariyerinde bambaşka bir yol seçti. Küçük yaşlarından bu yana türkücü olmak isteyen Yıldırım, aldığı radikal kararla hakimlikten istifa etti. Avukatlığa yönelen Özkan Yıldırım, türkü de söylemeye başladı.

TÜRKÜ ALBÜM BİLE ÇIKARDI

İhlas Haber Ajansı'na konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Özkan Yıldırım, mahkeme başkanının hayatını değiştirdiğini söyledi. Başkanın kendisine iki yoldan birini seçmesi gerektiğini söylediğini belirten Yıldırım, hakimliği bırakarak müziği seçtiğini dile getirdi. Hakimliği bıraktıktan sonra İzmir'e yerleştiğini belirten Yıldırım, birkaç şarkısının yer aldığı albüm çıkardığını da vurguladı. Malatya'da düzenlenen festivalde sahneye çıktığını belirten Yıldırım, özel bir işletmede sahneye çıkması halinde avukatlık mesleğini de yapamayacağını, bu nedenle özel bir mekanda şarkı söylemek istemediğini dile getirdi.

İDOLÜ OLARAK İBRAHİM TATLISES'İ SEÇTİ

Öğrenim hayatında birçok konser verdiğini belirten Yıldırım, hem müzik yaparak hem de avukat olarak çalışabileceği için hayatında böyle bir karar aldığını belirtti. Avukatlığı seçerek hukuktan kopmadığını kaydeden Yıldırım, bağlı olduğu İzmir Barosunun kendisine destek verdiğini söyledi. Yıldırım, baronun desteğinin kendisini mutlu ettiğinin altını çizdi. Açılışlarda ve özel günlerde arkadaşlarına konser verdiğini söyleyen Avukat Yıldırım, idolü olarak da İbrahim Tatlıses'i belirlediğini vurguladı.

  • YAZAR: KAAN YILMAZ

    1993 İzmir doğumlu Kaan Yılmaz İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de London School of Economics’de Medya ve İletişim kurslarına katılan Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Birliği Ülkelerinde Medya Okur Yazarlığı’ sunumuyla panellere katıldı. Kaan Yılmaz Sondakikaizmir.com’da editör olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım