SON DAKİKA

İzmir

İzmir'de Kurban Bayramı'nın 1. günü 22 yaralı

Kurban Bayramı'nın ilk gününde İzmir'de 22 acemi kasap yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

11 Ağustos 2019 22:26
İzmir'de Kurban Bayramı'nın 1. günü 22 yaralı

İzmir'de Kurban Bayramı'nın ilk günü sona ererken birçok vatandaş bayramın diğer günlerini beklemeden kurban pazarlarına akın etti. Kurbanlık fiyatlarının sabahın erken saatlerinde daha uygun olması nedeniyle namaz sonrası hemen pazarlara giden vatandaşlar, kurbanlık sahipleriyle pazarlık yaptı. Birçok vatandaş, Kurban Bayramı'nın ilk gününden kurbanlarını alarak kesim işlemi yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Kurban Bayramı'nda herhangi bir olumsuz durum yaşanmaması için aldığı önlemler ile pazarlarda bir problem göze çarpmadı.

BELEDİYE DENETİM YAPTI

Belediyenin daha önce belirlediği ekipler, kurban pazarlarında ve kesim yerlerinde sürekli olarak denetim yaptı. Kurban Bayramı öncesi yapılan açıklamada, kurban kesim yerleri dışında kesim yapılmasının yasak olduğu ifade edilmişti. Bu yasağa uymayarak çeşitli bölgelerde kesim yapan kişilere ceza kesildi.

22 KİŞİ HASTANELİK OLDU

Öte yandan 22 kişi, kurbanını kesmeye çalışırken yaralandı. İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada büyük çoğunluğu kasap olan 22 kişinin hastanelere başvurduğu ifade edildi. Yaralanan vatandaşların sağlık durumlarının ciddi olmadığı belirtilirken yaralıların çoğu kısa süre sonra hastaneden taburcu edildi.

KURBAN FİYATLARI 700 TL'DEN BAŞLIYOR

Kurban pazarlarında ise fiyatlar belli oldu. Pazarlarda küçükbaş fiyatları 700 ile 2 bin TL arasında değişirken büyükbaş fiyatları ise 8 bin TL'den başlayarak 20 bin TL'ye kadar çıkıyor.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım