SON DAKİKA

İzmir

İzmir’de turizm ve markalaşma masaya yatırıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir turizmi ve markalaşma çalışmaları için büyükelçi ve konsoloslarla buluştu.

15 Ağustos 2019 17:20
İzmir’de turizm ve markalaşma masaya yatırıldı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde Tarihi Havagazı Fabrikası’nda İzmir’in turizm geleceği ve markalaşması adına önemli bir toplantı yapıldı. İzmir’in geleceğinin masaya yatırıldığı toplantıda İzmir’de görev yapan büyükelçiler ve konsoloslarla bir araya gelen Başkan Soyer, 5 yıllık süreç içinde İzmir turizminin gelişmesi ve dünyada bir İzmir markası oluşması adına davetlilerle görüş alışverişinde bulundu.

AKDENİZ ÇANAĞI VE İPEK YOLU

İzmir’de göreve geldiği günden bu yana katılımcı demokrasi yaklaşımı ile şehri yöneteceğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in bir marka olması ve turizm potansiyelini daha etkin kullanması için bir toplantı tertip etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin restore ettiği Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapılan toplantıya 37 ülkenin temsilcisi katıldı. 2015 EXPO’daki gibi bir heyecan yaşadığını ve İzmir’in kabuğundan sıyrılması için 2 önemli adım atacaklarını kaydeden Başkan Soyer, bu adımlardan birinin Akdeniz çanağı ile batı dünyasının merkezine yerleşmek olduğunu söyledi. Diğer adımda ise ipek yolu güzergâhının vazgeçilmez bir merkezi olmak için çalışacaklarını kaydeden Başkan Soyer, ilk adım için Akdeniz’in önde gelen şehirlerine mektuplar yazdıklarını ve işbirliği çağrısı yaptıklarını söyledi. 6 gün sürecek ve Akdeniz’in 6 şehrinin katılım sağlayacağı bir fuar düzenlemek istediklerini, şehir temsilcilerinin gelerek kentlerini ve kültürlerini her yönüyle tanıtacağı bir organizasyon düşündüklerini kaydeden Başkan Soyer, Akdeniz’in 6 şehrini buluşturmak istediklerini dile getirdi.

İZMİR’DE KONFÜÇYÜS ENTİTÜSÜ

Katıldığı her toplantıda Çin vurgusu yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in İpek Yolu’nun vazgeçilmez merkezlerinden biri olabileceğini, Çin Halk Cumhuriyeti ile birlikte İzmir’in bu güzergâhın çekim merkezi konumunda kalabileceğini kaydetti. Çin’in gelişimine dikkat çeken Başkan Soyer, İzmir’de Konfüçyüs Enstitüsü açarak Çin’in kültür ve sanatını İzmirlilerle buluşturabileceklerini söyledi. Toplantıya katılan büyükelçi ve konsoloslar da İzmir’le ilgili düşüncelerini paylaştılar. İzmir’in turizm alanında gelişmesi ve marka kent haline gelmesi için farklı öneriler sunan davetliler, turizmden yaya yollarına, müzelerden opera binasına farklı konularda fikirlerini paylaştılar.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım