SON DAKİKA

Güncel

İzmir Foça'da 53 göçmenin hayatını Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

İzmir Foça'da Yunanistan'a kaçak yollarla geçmeye çalışan göçmenlerin bulunduğu botta motor bozuldu, Sahil Güvenlik ekipleri, göçmenleri kurtardı.

8 Haziran 2019 17:12
İzmir Foça'da 53 göçmenin hayatını Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı

Son dakika İzmir... İzmir'in Foça ilçesinde lastik botla Yunanistan'a geçmeye çalışan 53 göçmenin hayatını Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. Afganistan'dan gelerek Yunanistan'a geçmeye çalışan göçmenlerin bulunduğu botun motoru bozuldu. 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; denizin akıntısına kapılarak savrulmaya başlayan göçmenler, Sahil Güvenlik ekiplerini arayarak yardım istedi. Sahil Güvenlik ekipleri, herhangi bir can kaybının yaşanmaması için hızlı şekilde hareket ederek botun bulunduğu bölgeye gitti. 

Göçmenleri lastik bottan çıkararak kendi botlarına alan Sahil Güvenlik ekipleri, böylece bir faciayı önlemiş oldu. Sahil Güvenlik ekipleri, aralarında çocukların da bulunduğu Afganistan uyruklu 53 göçmeni haklarında yapılan işlemlerin ardından İl Göç İdaresi'ne sevk etti. 

Foça düzensiz göçmen

SABAH 75 KİŞİ YAKALANDI 

Sahil Güvenlik ekipleri, Seferihisar ve Çeşme'de yaptığı operasyonda büyük çoğunluğu Afrikalı olan 75 düzensiz göçmeni de kurtarmıştı. Güvenlik ekipleri, yapılan işlemlerin ardından göçmenleri İl Göç İdaresi'ne götürmüştü. 

Sahil Güvenlik ekipleri, düzensiz göçmenlerin kaçak geçişini engellemek için son günlerde oldukça çaba sarf ediyor.

279. DÜZENSİZ GÖÇ OLAYI OLDU 

Ege Denizi'nde yılın başından itibaren 279 kez düzensiz göç olayı yaşandı. Bu olaylarda 9 bin 641 kişi kurtarılırken 16 göçmen hayatını kaybetti. Sahil Güvenlik ekipleri, kaçak geçişi sağlayan 16 organizatörü de yakaladı.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım