SON DAKİKA

İzmir

İzmir’in sporcuları Avrupa yolcusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Avrupa şampiyonasına farklı kategorilerde katılarak ülkemizi temsil edecek.

12 Ağustos 2019 16:43
İzmir’in sporcuları Avrupa yolcusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nden 9 sporcumuz Türkiye’yi temsil edecek. 36 farklı kategoride spor eğitimleri verilen spor kulübünde idmanlarına devam eden sporcular Avrupa şampiyonalarına katılacak. Büyükşehir Belediyesi spor salonlarında, alanında yetkin eğitmenler nezaretinde gençlere farklı branşlarda spor eğitimleri veriliyor ve dünyanın farklı ülkelerinde yapılan müsabakalara katılan İzmirli gençler ülkemize önemli dereceler ve madalyalarla dönüyor.

SPORCULAR HAZIR

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sporcularından Kerim Elyaz, 6 senedir farklı kategorilerde kendini geliştiren sporcularımızdan biri. 100 metre, 200 metre ve uzun atlama kategorilerinde yarışan Elyaz, bu ayın sonunda Fransa’da yapılacak Engelli Atletizm Avrupa Grand Prix Yarışması’nda ülkemizi temsil edecek. Daha sonra Kasım ayında Dubai’ye gidecek sporcumuz, Engelli Atletizm Dünya Şampiyonası’na katılacak. Tekvando branşında ülke içi müsabakalarda kendini kanıtlayan 2 sporcumuz Esra Akbulak ve Simge Erensayın ise Eylül ayında İsveç’e giderek Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda müsabakalara katılacak. Büyükşehirin Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından olan diğer 2 tekvandocumuz Mehmet Efe Özdemir ve Pınar Yiğitalp Özbekistan’a gidecek. Ülkemizi temsil etmeye hak kazanan bir diğer isim Sinem Gökten. Eylül ayında Çek Cumhuriyeti’ne gidecek olan Gökten, Boccia Şampiyonası’na katılacak. Boccia Şampiyonası’nın bir diğer ayağı ise İspanya’da yapılacak ve sporcumuz Mustafa Özkan Ağustos ayı sonunda yarışmaya katılacak.

İZMİR’İN BAŞARILI SPORCULARI

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı sporcuları ülkemizde yapılan müsabaka ve yarışmalarda kendini kanıtlamış isimlerden oluşuyor. Sporculardan Kerim Elyaz’ın Avrupa yedinciliği bulunuyor ve 17 altın ve 2 gümüş madalya ile milli takım kadrosunda yer alıyor. Esra Akbulak’ın Avrupa’da üçüncülüğü ve Türkiye’de birinciliği bulunuyor ve yine birçok madalya sahibi. Simge Erensayın’ın ülke birincilikleri ve Avrupa üçüncülüğü bulunuyor. Avrupa’ya gidecek olan sporcularımızın tümünün Türkiye dereceleri ve dünyanın farklı noktalarında yapılan müsabakalarda önemli dereceleri ve madalyaları var.

  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım