SON DAKİKA

İzmir

İzmir yangını sonrası bölgeye ilk fidan dikildi

İzmir'de büyük bir bölgeyi küle çeviren orman yangını sonrası ilk fidan, Karabağlar'da dikildi.

10 Eylül 2019 14:07
İzmir yangını sonrası bölgeye ilk fidan dikildi

İzmir'de meydana gelen yangın sonrası ilk ağaçlandırma yapıldı. İzmir'in Karabağlar ilçesinde yanan bölgeye, öğrenciler tarafından fidan dikildi. Karşıyaka'da açılışı yapılan okul sırasında yapılan fidan dikimi, canlı yayınla ekranlara getirildi. İzmir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından getirilen fidanlar dikilerek ilk dikim gerçekleştirilmiş oldu.

5 BİN HEKTARIN ÜZERİNDE BÖLGE YANDI

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar'da başlayan yangın sonucunda 5 bin hektarın üzerindeki bir bölgenin yandığını ifade etmişti. Bu yangının, kent tarihindeki en büyük yangınlardan biri olduğunu dile getiren Başkan Soyer, fidan dikmenin yanı sıra insanların ormanları korumak için yeterli bilince sahip olmaları gerektiğinin altını çizmişti.

İzmir yangını sonrası bölgeye ilk fidan dikildi

HENÜZ SEBEBİ BİLİNMİYOR

Yetkililerin yangının çıkış sebebini araştırmaya devam etmesine rağmen henüz bir sonuca ulaşılamadı. Daha önce terör örgütü PKK'ya yakın bir örgüt, yangını kendilerinin çıkardığı iddiasında bulunmuştu. Karabağlar'dan başlayıp Seferihisar ve Menderes'e yayılan yangın, 2,5 günlük bir çalışma sonucunda kontrol altına alınmıştı.

İzmir yangını sonrası bölgeye ilk fidan dikildi
  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım