SON DAKİKA

İzmir

Karabağlar’da 5 yıldızlı kız yurdu açılıyor

İzmir Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, ilçede belediye tarafından yaptırılan kız yurdunun açılışı için Ankara’ya giderek Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

6 Ağustos 2019 18:34
Karabağlar’da 5 yıldızlı kız yurdu açılıyor

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 5 yıldızlı kız yurdu açılmasına sayılı günler kaldı. Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışına Kılıçdaroğlu’nu davet etti.

KILIÇDAROĞLU DAVET EDİLDİ

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ziyaret gerçekleştirdi. Karabağlar’da uygulamaya konulan çalışmalar ve yapımı süren projeler hakkında Kılıçdaroğlu’na bilgiler veren Başkan Selvitopu, açılışına kısa bir süre kalan Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nun detaylarını da Kılıçdaroğlu ile paylaştı ve kendisini açılışa davet etti. Başkan Selvitopu’na daveti için teşekkür eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu, aynı gün için verilmiş başka bir sözleri yoksa açılışa katılabileceğini dile getirdi. Karabağlar’da yapılan çalışmaları da yakından takip ettiğini ve ilçede önemli projeler yapıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu, Başkan Selvitopu’na gayretlerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Selvitopu ve beraberindekiler, Kılıçdaroğlu’nun ardından CHP Genel Başkan Yardımcılarını da ziyaret etti.

5 YILDIZLI KIZ YURDU

Karabağlar Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilere 5 yıldızlı konfor sağlamak için projelendirildi. 8 katlı kız öğrenci yurdunda 91 oda 3’er kişinin kalması için hazırlandı. Yurtta ayrıca engelli odası da bulunuyor ve toplam 274 yatak kapasitesi ile hizmet verecek. Yurtta öğrenciler için tüm ayrıntılar düşünülmüş ve kütüphaneden çalışma odalarına, spor salonundan revir ve bahçeye, tüm ihtiyaçların karşılanacağı şekilde tasarlanmış. Kız Yurdu için interneti de unutmayan Karabağlar Belediyesi, odalarda ve çalışma alanlarında güçlü bir internet bağlantısı ile misafirlerini ağırlayacak. Ulaşım hatlarına ve üniversitelere yakın bir yerde kurulan kız yurdunda ayrıca çamaşırhane ve mutfak gibi hizmetler de yer alacak.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım