SON DAKİKA

İzmir

Karabağlar’da üniversite ve Poligon Deresi vurgusu

İzmir Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu Demokrasi Üniversitesi ve Poligon Deresi hakkında konuştu, Kaz Dağları hatırlatması yaptı.

10 Ağustos 2019 19:54
Karabağlar’da üniversite ve Poligon Deresi vurgusu

İzmir’in Karabağlar ilçesinde yapılan bayramlaşma programına katılan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, gündemde yoğun olarak tartışılan Kaz Dağları konusuna değinerek, aynı durumun Karabağlar Demokrasi Üniversitesi ve Poligon Deresi’nde de olabileceğini, önlemlerin alınarak uyanık davranılması gerektiğini söyledi.

“AĞAÇ KATLİAMI İNANCA AYKIRI”

Karabağlar Belediyesi çalışanları ile bayramlaşma törenine katılan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na kurmayları ve sendika temsilcileri de eşlik etti. Burada bir konuşma yapan Başkan Selvitopu, Türkiye’nin her yanının verimli topraklara sahip olduğunu, eşit paylaşmasını bilirsek sadece 82 milyona değil 500 milyon vatandaşa yetebileceğini ifade etti. Vatandaşın hoşgörüsünü yıkmak isteyenlerin olduğunu, buna karşı direnmek gerektiğini ve Türkiye’nin değerlerini sonraki kuşaklara aktarmak zorunda olduklarını kaydeden Başkan Selvitopu, Kaz Dağları’ndaki doğa katliamına vurgu yaparak, altın çıkarmak için ağaçların yok edilmesinin inanca aykırı olduğunu ifade etti. Buna müsaade edilmesini anlamadıklarını, Karabağlar’da da benzer sorunlarla uğraştıklarını söyleyen Başkan Selvitopu, Demokrasi Üniversitesi ve Poligon Deresi tartışmalarına değindi.

“SORUN GELMEDEN AYAĞA KALKMALI”

Kaz Dağları’nda olanların aynısını Karabağlar’da da yaşayabileceklerini kaydeden Başkan Muhittin Selvitopu, tüm girişimlere karşı kararlı durmak ve uyanık olmak gerektiğini söyledi. Demokrasi Üniversitesi yerine konut yapılmasını isteyenlerin olduğunu, Poligon Deresi’nde ise askeri tesisin taşınması durumunda bu alanın vatandaşların kullanımı için açılması gerektiğini kaydeden Başkan Selvitopu, popülizmden uzak duracaklarını, bir sorun geldikten sonra değil, gelmeden önce ayağa kalkmak ve o soruna sahip çıkmak gerektiğini dile getirdi. Türkiye’de yaşanan ekonomik durgunluğa da değinen Başkan Selvitopu, bu durumun her şeyi etkilediğini, zor zamanların ise dayanışma ile aşılabileceğini ifade etti.

  • YAZAR: ONUR ÖZCAN

    1990 doğumlu Onur Özcan, Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi aldı ve çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip eden Onur Özcan Sondakikaizmir.com Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım