SON DAKİKA

Güncel

2019 Karşıyaka - Konak - Foça - Mordoğan vapur seferleri başlıyor

Karşıyaka'dan başlayarak Konak'a, oradan da Foça ve Mordoğan'a gidecek vapurla ilgili bilet fiyatları ve sefer saatleri belli oldu.

11 Haziran 2019 13:26
2019 Karşıyaka - Konak - Foça - Mordoğan vapur seferleri başlıyor

Son dakika İzmir... Geçtiğimiz ay İzmir'den Urla'ya vapur seferleri başlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Foça ve Mordoğan için seferleri başlatıyor. Tıpkı Urla vapurları gibi cumartesi ve pazar günleri çalışacak Foça ve Mordoğan vapur seferleriyle ilgili tüm detaylar da belli oldu.

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

İZMİR KARŞIYAKA - KONAK - FOÇA - MORDOĞAN VAPUR SAATLERİ

15 Haziran Cumartesi günü ilk seferini yapacak olan vapur, ilk olarak Karşıyaka'dan hareket edecek. Karşıyaka'dan Konak'a geçecek olan vapur, önce Mordoğan'a oradan da Foça'ya gidecek. İzmir - Foça - Mordoğan seferi, sabah saat 08.25'te Karşıyaka'dan başlayacak.  

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

Karşıyaka - Konak - Mordoğan - Foça sefer saatleri şöyle: 

GİDİŞ:

 • Karşıyaka Kalkış: 08.25
 • Konak Kalkış: 08:40
 • Mordoğan Varış: 09:45
 • Mordoğan Kalkış: 09:50
 • Foça Varış: 10:20
 • Foça Kalkış: 10:25
 • Mordoğan Varış: 10:55

DÖNÜŞ: 

 • Mordoğan Kalkış: 18:50
 • Foça Varış: 19:20
 • Foça Kalkış: 19:30
 • Mordoğan Varış: 20:00
 • Mordoğan Kalkış: 20:05
 • Konak Varış - Kalkış: 21:10
 • Karşıyaka Varış: 21:25
Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur saatleri

KARŞIYAKA - KONAK - FOÇA - MORDOĞAN VAPUR FİYATLARI 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka - Konak - Foça - Mordoğan vapurunun bilet fiyatlarını da belirledi. Buna göre Karşıyaka ve Konak'tan hareket ederek Foça veya Mordoğan'a gidecek yolcular, 18 TL ödeyecek. Foça ile Mordoğan arasında seyahat eden kişi ise 12 TL ödeyecek. Bu fiyatlar, tek gidiş için geçerli olacak. Günübirlik gezi yapmak isteyen vatandaşlar, dönüşte de aynı ücreti ödeyerek dönecek. 

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

İZMİR'DEN FOÇA'YA NASIL GİDİLİR? 

İzmir'in kuzeyinde yer alan Foça'ya gitmek için toplu ulaşımı da kullanabilir, ya da kendi aracınızla kolay bir şekilde gidebilirsiniz. Foça'ya aracınızla gitmek için öncelikle Karşıyaka tarafına geçmeniz ve bunun ardından Çiğli yönünü takip ederek Menemen yönüne devam etmeniz gerekiyor. İzmir'in merkezinden Foça'ya ulaşım 1 saat, Karşıyaka'dan ise yaklaşık olarak 50 dakika sürüyor. 

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

Toplu ulaşımda da Foça'ya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. İZBAN'a bindikten sonra Hatundere durağında inerek 744 numaralı otobüse binin. Otobüsün son durağı ise Foça. Bu yolculuk ise yaklaşık olarak 1 saat sürüyor. 

İzmir'in merkezi ile Foça arası, yaklaşık olarak 45 kilometre... 

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

İZMİR'DEN MORDOĞAN'A NASIL GİDİLİR? 

İzmir'in merkezinden Mordoğan'a gitmek, Foça'dan biraz daha uzun sürüyor. Yol, kilometre olarak neredeyse Foça'nın iki katı uzaklıkta ancak çevre yolunu kullanacağınız için süre olarak çok fazla uzamıyor. 85 kilometrelik yolu, Çeşme Otoyolu'yla kendi aracınızla İzmir'den 1 saat 15 dakikada kat edebilirsiniz. 

Karşıyaka-Konak-Mordoğan-Foça vapur

Toplu ulaşımda ise Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'ne gelerek buradan Urla otobüslerine, Urla'dan da Karaburun otobüslerine binerek Mordoğan'a ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Fahrettin Altay Aktarma Merkezi'nde Mordoğan'a giden minibüsler de bulunmaktadır. Bu minibüsleri kullanarak da Mordoğan'a gidebilirsiniz.

Urla vapuruyla ilgili tüm detaylar için tıklayın.

 • YAZAR: ONUR ÖZCAN

  Onur Özcan, 1990 yılında Edirne'de dünyaya geldi. Kayseri Erciyes Üniversitesi'nde gazetecilik eğitimi alan Onur Özcan, İstanbul'da çeşitli medya şirketlerinde çalıştı. Kendini tüm haber kategorilerinde geliştiren Onur Özcan, ekonomiden spora, magazinden siyasete, haber değeri olan tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. İstanbul'da çalıştığı dönemde yaptığı özel haberlerle ismini duyuran Onur Özcan, günümüzde İzmir yerel basınının nabzını tutmaktadır.

Yorumlar

 • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım