SON DAKİKA

İzmir

Mahmut Özgener’in gündeminde dijital göçebeler var

İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, belli bir yere bağlı olmadan çalışan dijital göçebelerin İzmir’e çekilmesi için tanıtıma başlayacaklarını duyurdu.

1 Ağustos 2019 23:52
Mahmut Özgener’in gündeminde dijital göçebeler var

İzmir Ticaret Odası’nın (İZTO) toplantısında konuşan İZTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, dünyanın yeni trendlerinden olan ve öne çıkan meslekler arasına giren, sabit bir çalışma mekânı bulunmayan ve işlerin internet üzerinden yürüdüğü dijital göçebeliğe vurgu yaptı. Dijital göçebeleri İzmir’de ağırlamak için lobi yapacaklarını ve tanıtımlarla İzmir’i bir teknoloji merkezine dönüştürmek istediklerini dile getiren Özgener, İzmir’in ekonomik gelişimi için girişimcilerin ve dijital göçebelerin üzerinde kararlılıkla duracaklarını söyledi.

DİJİTAL GÖÇEBELER İÇİN TANITIM ATAĞI

Dijital göçebeler hakkında detaylı bilgi paylaşan İZTO Başkanı Mahmut Özgener, dünyanın farklı yerlerini ve kültürlerini keşfeden, huzurlu ortamlarda bulunmak isteyen, aynı zamanda internet üzerinden işlerini sürdüren dijital göçebelerin çalışma yerleri arasına İzmir’in de girmesi için vize, oturma ve çalışma izni ile konaklama imkânlarının sağlanacağını dile getirdi. İzmir’in teknoloji üssü olma vizyonuna katkı sunmak için çalışmalar yapılacağını ifade eden Özgener, inovasyon ve girişimcilik vurgusu yaparak, tanıtım konusunda atağa geçeceklerini kaydetti. İzmir’de turizmin gelişmesi için “İnovasyon Turizmi” kavramı üzerinde duran Özgener, şehrin farklı noktalarında girişimcilik kasabalarının kurulması gerektiğini söyledi. Diğer taraftan, işbirliği içinde oldukları kurumlarla ortaklaşa hareket ederek, İzmir’de KOBİ’ler için kalite ve dijital dönüşüm temelli bir rehberlik hizmeti sunacak Model Fabrika kurulmasının gündemde olduğunu dile getiren Özgener, işletmelerde verimlilik artışı, kalite, üretim ve dönüşüm alanlarında rehber olacak Model Fabrika’nın, teknoloji gelişimine ve büyümeye destek olacağını ifade etti.

ÖZGENER “İZMİR DOSYASI”NI HATIRLATTI

İzmir’deki inşaat sektörüne de değinen İZTO Başkanı Özgener, durağanlığın aşılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmeler yaptıklarını, sonrasında Bakanlık tarafından yeni bir yönetmelik hazırlandığını duyurdu. AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’a taleplerini iletmelerinin ardından sürecin hızlandığını ve çözüldüğünü kaydeden Özgener, Binali Yıldırım’a ve İzmir Milletvekili Necip Nasır’a katkılarından dolayı teşekkür etti. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i ziyaret ederek “İzmir Dosyası” sunduklarını, İzmir’le ilgili sorun ve önerileri ilettiklerini dile getiren Özgener, Başkan Soyer’in kendilerini dikkatle dinlediğini ve dosyayla ilgili gerekli çalışmaların yapılacağını söylediğini ifade etti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım