SON DAKİKA

İzmir

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Ak Partili üyeyi meclisin dışına çıkarttırdı

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, tartışma yaşadığı Ak Partili Meclis Üyesi Hanifi Can'ı zabıtaları çağırarak dışarı çıkarttırdı.

11 Haziran 2019 15:42
Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, Ak Partili üyeyi meclisin dışına çıkarttırdı

Menemen İlçe Meclisi'nde ortalık karıştı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, "İstanbul seçimlerinin ardından belediyeden 350 kişi çıkartılacak mı?" şeklinde soru soran Ak Partili Meclis Üyesi Hanifi Can'a kimsenin işten çıkarılmayacağını söyledi. Aksoy, "Senden de bir ricam Türkçeni düzelt Hanifi, böyle olmaz." deyince ortam gerildi. 

Hanifi Can, bu çıkışın ardından "Önce siz de Türkçenizi bir düzeltin diyorum, size iade ediyorum." şeklinde karşılık verdi. 

SERDAR AKSOY, YAZIM YANLIŞLARINI MECLİS ÜYELERİNE GÖSTERDİ 

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Başkan Aksoy, Hanifi Can'ın Ramazan Bayramı mesajının çıktısını meclis üyelerine gösterdi. Aksoy, "Mensup olduğun dinin adını doğru yazmayı öğren" deyince ortalık karıştı.  Hanifi Can, "Senden mi öğreneceğim" şeklinde karşılık verirken Aksoy, "Otur yerine sana söz vermedim." dedi ve zabıtaları çağırdı. Başkan Serdar Aksoy, zabıtalara talimat vererek Ak Partili meclis üyesini toplantıdan çıkardı. 

Yapılan canlı yayın ise bir süre sonra kesildi. 

2019 MENEMEN SEÇİM SONUÇLARI 

31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Menemen'de oyların yüzde 53'ünü (55 bin 136 oy) alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Serdar Aksoy, başkan seçilmişti. Ak Parti adayı Durmaz Bayraktar ise yüzde 44,16 oyla seçimlerde 2. olmuştu. 

Menemen'de Saadet Partisi 0,99, bağımsızlar 0,67, Demokrat Parti 0,33, Bağımsız Türkiye Partisi 0,31, Vatan Partisi ise 0,25 oy almıştı. 

İlçe Belediye Meclisi'nde ise Cumhuriyet Halk Partisi yüzde 51,09, Ak Parti yüzde 43,12, HDP yüzde 3,09, Saadet Partisi yüzde 1,22, BBP yüzde 0,55, TKP yüzde 0,34 ve BTP yüzde 0,30 oy almıştı. 

Menemen'de 2014 seçimlerini de yine Cumhuriyet Halk Partisi, oyların yüzde 43'ünü alarak kazanmıştı.

  • YAZAR: HANDE KAYA

    1990 doğumlu Hande Kaya, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 2010 yılından bu yana yazılı ve dijital medya sektöründe çalışan Hande Kaya, Sondakikaizmir.com’da editör olarak gazeteciliği sürdürüyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım