Aliağa Üretici Kadın Çarşısı’nda satışlar başladı

İzmir Aliağa Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin organize ettiği proje ilk meyvelerini verdi ve Aliağalı kadınlar ürettikleri ürünleri satışa çıkardı.

İzmir 22.08.2019, 20:42 22.08.2019, 20:42
Aliağa Üretici Kadın Çarşısı’nda satışlar başladı

İzmir’in Aliağa ilçesinde yaşayan kadınların sosyal yaşamın içinde daha çok yer alması ve ürettikleri ürünleri satabilmeleri için, Aliağa Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin birlikte yürüttüğü proje kapsamında Üretici Kadın Çarşısı’nda stantlar kuruldu ve satışlar başladı.

DOĞAL ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyesi kadınlar, lezzetli ürünlerinin satışı için Üretici Kadın Çarşısı’nda stantlarını kurdu. Tadım ve tanıtımın yapıldığı satış etkinliğine Aliağa Belediyesi’nden ve Kent Konseyi’nden temsilciler ile kooperatif üyeleri ve Aliağalı vatandaşlar katıldı. Düzenlenen satış etkinliğinde, kadınların hazırladığı doğal ürünler yer aldı. Zeytinyağı, reçel ve peynir ürünlerini doğal yollarla üreten kadınlar, ürünlerinin tanıtımını açtıkları stantlarda yaptı. Etkinliğe katılan Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan, kadın üreticilerin ürettiği ürünlerin detayları hakkında ayrıntılı bilgiler alarak ürünlerin tadımını gerçekleştirdi.

ARGUNHAN: ÖNCELİĞİMİZ TARIM

Aliağa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Berrin Argunhan, Üretici Kadın Çarşısı’nda gerçekleşen etkinlik hakkında konuştu. Aliağa Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin önceliğinin tarım olduğunu kaydeden Argunhan, Aliağa ilçesinin sanayi kenti olarak anıldığını, ancak tarımın da Aliağa’ya katma değer sağlayabileceğini ve kadın çiftçiler projesi ile bunu gösterdiklerini dile getirdi. Kooperatif bünyesinde 40 üyelerinin bulunduğunu ve bu üyelerle tarım projesinin hayata geçeceğini söyleyen Argunhan, ilk olarak kışlık sebzeleri değerlendireceklerini ve üretim yapacaklarını ifade etti. Öncesinde zeytinyağı, reçel ve peynir ürettiklerini kaydeden Argunhan, açtıkları stantlarda ürünlerin tadımının ve satışının gerçekleşeceğini dile getirdi. Dayanışma içinde olunduğunda iyi projelere imza atıldığını kaydeden Argunhan, kendilerini her zaman destekleyen Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’a teşekkür etti.

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:48
Güneş 08:12
Öğle 13:30
İkindi 16:13
Akşam 18:37
Yatsı 19:56