Alsancak Talatpaşa Bulvarı’na yayalar için özel proje

İzmir’de yaya trafiğinin yoğun olduğu Alsancak Talatpaşa Bulvarı’nın Kıbrıs Şehitleri Caddesi kısmında Avrupa’da örnekleri olan yaya platformu yapılıyor.

İzmir 17.06.2020, 15:09
Alsancak Talatpaşa Bulvarı’na yayalar için özel proje

İzmir’de yaya trafiğinin en yoğun olduğu yerlerden olan Alsancak Talatpaşa Bulvarı Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yayaların güvenli şekilde karşıdan karşıya geçmesi için Avrupa’da da örnekleri olan yaya platformu hazırlanıyor. Konak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni Dominik Caddesi’ne ve Ali Çetinkaya Bulvarı’na bağlayan aksta bölge trafiğini yavaşlatarak yaya öncelikli hale getirmek ve kesintisiz bir yaya aksı oluşturmak için çalışmalar devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarda Avrupa’daki örneklerine benzer yaya platformu oluşturuldu. Yaya platformunun üzerinde ise özel boyalarla İzmir temalı desenler çizilecek ve yaya yolunun görünürlüğü daha da artacak. Yaşlı ve engelli vatandaşların kolay erişimi için yol ve kaldırımlar da aynı seviyeye getirilecek.

PARKA ÖZEL DÜZENLEME

Yaya platformu ile paralel olarak Talatpaşa Bulvarı ve Ali Çetinkaya Bulvarı kesişiminde bulunan Turan Güneş Parkı da yenilemeye girdi. Otobüs duraklarının arkasında kalan ve fark edilmeyen park, yapılan düzenlemeler ile görünür hale getiriliyor. Mevcut yeşil alan korunuyor ve 422 metrekare olan yeşil alan 426 metrekareye çıkarılıyor. Parka ayrıca ıhlamur, manolya ve dişbudak ağaçları da dikildi. Süs bitkilerinin de yer aldığı parka 115 mavi selvi dikilecek. Parkın 1 hafta içinde tamamen düzenlenmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)
açık
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:53
Güneş 08:19
Öğle 13:27
İkindi 16:03
Akşam 18:25
Yatsı 19:46