Başkan İduğ'dan engelli bireye bayram hediyesi

İzmir Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Serintepe Mahallesi’nde oturan engelli vatandaşa verdiği sözü yerine getirdi, akülü tekerlekli sandalye hediye etti.

İzmir 11.08.2019, 10:30 11.08.2019, 10:30
Başkan İduğ'dan engelli bireye bayram hediyesi

İzmir’in Bornova ilçesinde daha önce yaptığı mahalle ziyaretlerinde engelli Serkan Yılmaz’la tanışan ve akülü tekerlekli sandalye sözü veren Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, verdiği sözü tuttu. Serintepe Mahallesi’ne giden Başkan İduğ, Serkan Yılmaz’ı evinde ziyaret ederek söz verdiği akülü tekerlekli sandalyeyi teslim etti.

YERİNDE TESPİTLER SÜRÜYOR

Bornova’da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Bornova Belediyesi, kendilerine iletilen her talebi titizlikle inceliyor ve talepleri yerinde görerek gerekli adımları atıyor. Bornovalı vatandaşların yanında olan belediye yetkilileri, ilçenin farklı noktalarında çeşitli yardım kalemleri ile yardımlar yapıyor ve engelli bireyleri de unutmuyor. “Yerinde Tespit” sloganı ile Bornova’da tüm mahalleleri gezen ve mahalle halkıyla buluşarak sorunlarını dinleyen Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, bu gezilerin birinde Serintepe Mahallesi’nde engelli Serkan Yılmaz’la tanışmıştı. Bir süre önce beynindeki tümör sebebiyle felç geçiren ve %93 engelli olan Serkan Yılmaz, çalışma durumunun olmadığını ve geçim sıkıntısı yaşadığını dile getirerek Başkan İduğ’dan akülü sandalye istemişti.

VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Bornova Serintepe Mahallesi’ne giderek Serkan Yılmaz’a akülü tekerli sandalyesini teslim eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, bir ihtiyaç sahibini daha sevindirmenin mutluluğunu yaşadı. Akülü sandalyenin hikâyesini anlatan Serkan Yılmaz, Başkan İduğ ile mahalle ziyaretleri sırasında tanıştıklarını, kendisinden akülü sandalye talep ettiğini ve Başkan İduğ’un en kısa zamanda bu isteğini yerine getirdiğini söyledi. Başkan İduğ’un sözünü tuttuğunu ifade eden Serkan Yılmaz, çok mutlu olduğunu, başkanın bizzat geldiğini söyledi. Bu ihtiyacın tespit edilmesi ve kendilerine iletilmesinden dolayı mahalle muhtarına teşekkür eden Başkan Mustafa İduğ, halka ne kadar yakın olunursa o kadar doğru işlerin yapılacağını, Serkan Yılmaz’ın her zaman yanında olacaklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 23 Ocak 2020
İmsak 06:51
Güneş 08:16
Öğle 13:28
İkindi 16:07
Akşam 18:30
Yatsı 19:50