Başkan Karakayalı, tepkiler üzerine açıklama yaptı

İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sosyal medya paylaşımına gelen yoğun eleştirilerin ardından açıklama yayınladı.

İzmir 19.08.2019, 19:32 19.08.2019, 19:33
Başkan Karakayalı, tepkiler üzerine açıklama yaptı

Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, sosyal medya hesabından “Biz pilavı eliyle yiyen, deve sidiği içen, kadın aşağılayan Arab’ın ümmeti değiliz” sözleri ile bir paylaşım yapmış, gelen tepkiler üzerine ise sayfanın kendisine ait olmadığını belirtmişti. Daha sonra tekrar bir açıklama yaparak sayfanın kendisine ait olduğunu teyit eden Başkan Karakayalı, yaptığı paylaşımda kast ettiği kişinin Hz. Muhammed olmadığını dile getirdi.

DİNİ KULLANARAK OY İSTEDİLER

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Başkan Rıdvan Karakayalı’nın sosyal medya paylaşımına tepkiler yağmaya devam ediyor. Yapılan paylaşımda Hz. Muhammed’in hedef alındığını iddia eden sosyal medya kullanıcıları, Başkan Karakayalı’nın hatasını kabul etmesini ve özür dilemesini istedi. AK Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ali Demirtaş da, Başkan Karakayalı’nın paylaşımı ile ilgili açıklama yaptı. Karakayalı’nın o ifadelerle manevi değerlerimize ve Peygamber Efendimize dil uzattığını, bu açıdan sefalet ve hüsran içinde olduğunu söyleyen Demirtaş, Karakayalı’nın İslam düşmanlığı yaptığını dile getirdi. Karakayalı’nın, Perygamber Efendimizi anlamayacak kadar izansız olduğunu kaydeden Demirtaş, Kemalpaşa halkından oy isterken dini değerlerin kullanıldığını, akıllarıyla alay edildiğini, vatandaşların ise böyle oyunlara kapılmayacağını söyledi.

KARAKAYALI: YANLIŞ ANLAŞILDIM

Sosyal medyadan tepkiler başlayınca, ilgili sayfayla ilgisi olmadığını söyleyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, bir süre sonra ise sayfanın kendisine ait olduğunu söyleyerek bir açıklama yayınladı. Kişisel sayfasından yazdığı yazıdan dolayı tepkilerin oluştuğunu söyleyen Başkan Karakayalı, kendisinin de Müslüman olduğunu, Allah’a ve Peygambere inandığını dile getirdi. Türk kültürünün Arap kültürüne karıştırılmaya çalışıldığını ve Arap kültürünün İslam zannedildiğini kaydeden Başkan Karakayalı, yaptığı paylaşımın amacının bu sebeple yapıldığını, paylaşımda Peygamber Efendimiz hakkında bir ifade bulunmadığını söyledi. Yanlış anlaşıldığını söyleyen Başkan Karakayalı, bir diğer hesabından paylaşılan yazıdan ise haberinin olmadığını, danışmanlarının bireysel olarak paylaşım yaptığını, bilgisi dışında yapılan bir yazı olduğundan içeriğin kaldırıldığını ifade etti.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2020
İmsak 06:50
Güneş 08:15
Öğle 13:29
İkindi 16:09
Akşam 18:32
Yatsı 19:52