Binali Yıldırım İzmir turuna çıktı

İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Bayındır, Ödemiş ve Kiraz ilçelerini gezerek vatandaşlarla bir araya geldi.

İzmir 05.08.2019, 21:56 05.08.2019, 21:56
Binali Yıldırım İzmir turuna çıktı

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı olan ve İstanbul’da Büyükşehir Belediye seçimlerini kaybeden AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir’in Bayındır, Ödemiş ve Kiraz ilçelerini gezerek yerel yetkililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Gittiği ilçelerde konuşmalar yapan Yıldırım’dan Bayındır ilçesi için önemli müjdeler geldi.

BAYINDIR’A ÖNEMLİ PROJELER

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, İzmir’deki ilçe ziyaretlerine Bayındır’dan başlayan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Bayındır Belediyesi’nin önünde kurulan kürsüden halka hitap etti. Türkiye’de çiçekçiliğin merkezinin Bayındır olduğunu söyleyen Yıldırım, AK Parti adayı Uğur Demirezen’i Belediye Başkanı olarak seçtikleri için vatandaşlara teşekkür etti. Bayındır halkının geleceği için önemli projeler hazırlandığını kaydeden Yıldırım, tarım temelli bir organize sanayi beklentisi olduğunu, bu konuda çalışmalar yaptıklarını kaydetti. Bayındır için bölünmüş yol yaptıklarını ve Torbalı-Tire-Ödemiş demir yolunu düzenlediklerini kaydeden Yıldırım, bu yolun elektrikli ve konforlu bir yol olacağını, ayrıca ilçede araç muayene istasyonu kuracaklarını dile getirdi. Ergendi ve Uladı barajlarını da hızlandıracaklarını söyleyen Yıldırım, Bayındır’da kurulacak bir üniversite için de proje hazırlayacaklarını söyledi.

YILDIRIM ÖDEMİŞ VE KİRAZ’DAYDI

Daha sonra Kiraz’da cenaze namazına katılan ve ardından şehit kabrine giden Binali Yıldırım, Kirazlı vatandaşlara seslenerek, ülke gündemindeki siyasi ve bölgesel tartışmalar hakkında konuştu. Kiraz Belediyesi’nin vatandaşlara daha iyi hizmetler götürmesi için kendilerinin de gerekli desteği vereceğini kaydeden Yıldırım, İzmir’e önemli hizmetler getirdiklerini, İzmir-İstanbul arasındaki süreyi kısaltan ve büyük bir eser olan otoyolu açtıklarını dile getirdi. Kiraz ilçesinin bereketli bir yer olduğunu kaydeden Yıldırım, tarım ve hayvancılığın önemine vurgu yaptı. Yıldırım’ın İzmir gezisindeki bir başka durağı ise Ödemiş Kaymakçı oldu. Kiraz ilçesine gitmeden önce Ödemişli vatandaşların davetini kırmayan Yıldırım, Ödemiş Kaymakçı’da köy kahvesinde bölge sakinleri ile sohbet etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?