Filiz Ceritoğlu Sengel Roman vatandaşların çadırları hakkında açıklama

İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ilçede Roman vatandaşların kaldığı çadırlar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

İzmir 24.06.2020, 14:26
Filiz Ceritoğlu Sengel Roman vatandaşların çadırları hakkında açıklama

İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Belevi’de roman vatandaşların kaldığı çadırlarla ilgili önemli açıklamalar yapan Başkan Sengel, orada kaçak, mevzuata uygun olmayan bir köy olduğunu, orada yaşayan vatandaşlara insan hakları ihlali yapıldığını düşündüğünü dile getirdi. Alt yapısı ve üst yapısı olmayan bir yerde, çoluk-çocuk insanların oraya götürülüp, bir dağın tepesinde mahkum gibi ve sosyalleşmelerine de izin verilmeyerek yaşadığını söyleyen Başkan Sengel, Roman vatandaşlarının yaşadığı mağduriyetin yanı sıra konunun hukuka da aykırı olduğunun altını çizdi.

“BELEVİ’DEKİ ÇADIRLAR HUKUKA AYKIRI”

İzmir Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir vatandaşının hiçbir vatandaştan ayrı olmadığını kaydetti. Belevi’de hukuka aykırı çadırlar olduğunu, o çadırların oradan kaldırılması gerektiğini, hiç kimsenin mağdur olmaması adına gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyleyen Başkan Sengel, çadırların imar mevzuatına uygun olmadığını, 1. Derece koruma alanı ilan edilmesi nedeniyle de hukuka aykırı olduğunu ve gereğini yapmakla mesul olacaklarını dile getirdi. Roman vatandaşların bu süreç içinde başlarını sokacakları kiralık bir yerleri olmasını umduğunu söyleyen Başkan Sengel, aksi durumda bunu yerine getirmeyenlerin mağduriyet çadırından yararlandığını düşüneceğini ifade etti.

Yorumlar (0)
12°
hafif yağmur
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:51
Güneş 08:16
Öğle 13:28
İkindi 16:08
Akşam 18:31
Yatsı 19:51