Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali başladı

İzmir Güzelbahçe’de bu yıl 6. kez düzenlenen Geleneksel Türk El Sanatları Festivali 15 şehir, 58 sanat dalı ve 70 zanaatçının katılımıyla açıldı.

İzmir 08.09.2019, 20:17 08.09.2019, 20:19
Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali başladı

İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde, Güzelbahçe Belediyesi ve Güzelbahçe Kültür Sanat ve Musiki Derneği’nin işbirliği ile 6. kez düzenlenen Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali başladı. Geleneksel festivale 15 şehirden 70 zanaatçı katıldı. Türkiye’nin farklı noktalarından ve İzmir’in diğer ilçelerinden festivale katılan 70 Türk el sanatları ustasının eserleri, Güzelbahçe İlhan Selçuk Parkı’nda sergileniyor. Usta zanaatçılar, eserleri sergilenirken, sanatlarını da festivale gelenlerin izleyebileceği şekilde icra etmeyi sürdürüyor.

MUSTAFA İNCE AÇILIŞTA KONUŞTU

Festival açılışında konuşan Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Güzelbahçe ilçesinde Türk El Sanatları Festivali’nin 6.’sını düzenlediklerini kaydetti. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını sergileyen ustaları Güzelbahçe’de ağırladıkları için mutlu olduklarını kaydeden Başkan İnce, bu mesleklerin gelecek nesillere aktarılmasını umduğunu dile getirdi. Sanatçıların hem sanat icra ettiklerini hem de geçinmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan İnce, tüm İzmirlileri sanatçılara destek olmak adına festivale beklediklerini söyledi.

Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali

TÜRK EL SANATLARI FESTİVALİ 4 GÜN SÜRECEK

Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali açılışında konuşan Güzelbahçe Kültür Sanat ve Musiki Derneği Başkanı Emel Ardahanlı, kaybolmaya yüz tutan geleneksel Türk el sanatlarının geleceğe taşınması ve genç kuşaklara tanıtılması amacıyla festivalin düzenlendiğini kaydetti. Festivale katılan el sanatları ustaları ise Başkan Mustafa İnce’ye kendilerini misafir etmelerinden dolayı teşekkür etti. Festivalin açılışında ayrıca dans gösterileri ve şiir dinletisi yapıldı. Festival kapsamında Yalı Mahallesi İlhan Selçuk Parkı’nda açılan stantlarda yapılan satışlar 11 Eylül Çarşamba akşamına kadar devam edecek. Festivalde ayrıca atölye çalışmaları ve konser etkinlikleri de düzenlenecek.

Güzelbahçe Türk El Sanatları Festivali
Yorumlar (0)
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Ocak 2020
İmsak 06:52
Güneş 08:18
Öğle 13:28
İkindi 16:05
Akşam 18:28
Yatsı 19:48