İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in personeli istifa etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in twitter hesabını yöneten personel, yaptığı paylaşım sonrası istifa etti.

İzmir 26.05.2020, 20:38 26.05.2020, 20:45
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in personeli istifa etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in kişisel twitter hesabından "Sadece insanların değil, İzmir'deki bütün canlıların başkanı Tunç Soyer başkanımız" ifadelerinin olduğu bir tweet paylaşıldı. Tweet, bir süre sonra silinirken sosyal medyada ortalık karıştı. Sosyal medya kullanıcıları, Başkan Tunç Soyer'in sahte hesapları olduğunu iddia ederek Soyer'i hedef aldı. Başkan Tunç Soyer, bir süre sonra sosyal medyadan açıklamada bulundu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in danışmanı istifa etti

"PERSONEL SORUMLULUĞU GEREĞİ İSTİFA ETMİŞTİR"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kendi twitter hesabına mesajları girmekle sorumlu olan personelin, Twitter hesaplarını karıştırarak paylaşım yaptığını ifade etti. Başkan Soyer, bu paylaşımın ardından personelin hatasını fark ettiğini belirterek istifa ettiğini duyurdu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in danışmanı istifa etti

Başkan Tunç Soyer, "Tunç Soyer veya İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tek sahte hesabı yoktur. Trol ordusu besleyenlerin bunu anlamasını beklemediğimden, açıklamayı kamuoyuna saygım gereği yapıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)