İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi yardımı giysi çocuk bezi mama yardımı devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi nakit desteği, gıda kolisi, sıcak yemek, giysi, çocuk bezi, mama, ev eşyası, soba, battaniye, yakacak, eğitim ve kırtasiye malzemesi yardımı yapıyor.

İzmir 04.11.2021, 13:59
İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi yardımı giysi çocuk bezi mama yardımı devam ediyor

Son dakika İzmir haberleri… İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi yardımı için yeniden kolları sıvadı. Kış aylarında da ihtiyacı olan İzmirlilere farklı kalemlerde yardımlar yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi giysi çocuk bezi mama yardımı detayları ortaya çıktı. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından para yardımı, sıcak yemek hizmeti, ev eşyası yardımı, soba ve battaniye yardımı, yakacak odun kömür yardımı, eğitim ve kırtasiye malzemesi yardımı kış ayları boyunca ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kara kış destekleri başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi 2021 - 2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca gıdadan giysiye, sobadan yakacağa kadar 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kış aylarında yurttaşlara destek olmalarının önemini vurgulamıştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi gıda kolisi ve para yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2021 ve 2022 yıllarını kapsayan kış ayları boyunca;

 • Nakit desteği
 • Gıda kolisi
 • Sıcak yemek
 • Giysi
 • Çocuk bezi
 • Mama
 • Ev eşyası
 • Soba
 • Battaniye
 • Yakacak
 • Eğitim ve kırtasiye malzemesi

başta olmak üzere 125 milyon lira tutarında sosyal yardım yapacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Salgınla derinleşen ekonomik krize, işsizlik ve yoksulluğa karşı ihtiyaç sahibi yurttaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz. Öte yandan İzmir’in refahını artırıp tüm şehre adil bölüştürmek için canla başla çalışıyoruz. İzmir’de her vatandaşımızın ekmeğini büyütmek ve bu sıkıntılı zamanlardan hep birlikte çıkmak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi mama çocuk bezi yardımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 25 milyon lira nakit desteği, 30 milyon lira tutarında gıda, öğrencilere 20 milyon liralık eğitim ve kırtasiye malzemesi, 20 milyon liralık bez, mama, bot, mont, giysi ve ev eşyası desteği sağlanacak. Ayrılan 30 milyon liralık kaynakla en az 1 milyon 350 bin kişilik sıcak yemek üretilip yurttaşlara ulaştırılacak. Kış boyunca yakacak, soba ve battaniye desteğini sürdürecek Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta bin hanenin soba, beş bin hanenin ise yakacak ihtiyacını karşılayacak.

izmir büyükşehir belediyesi gıda erzak paket koli yardım başvurusu 2021

Yorumlar (1)
Gökhan 7 ay önce
Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane var birisi ilkokula 2 sınıf gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var yardım. Biriside bebek bezi ıslak mendil ihtiyacı var gıda temizlik ve odun kömür sobamız çok eski bir tane soba ihtiyaçımız var sizlerden yardım istiyoruz.