İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi paketi ve iftar yemek yardımı 2021

Ramazan ayı için başlatılan "Biz Varız" dayanışması kapsamında, bugüne kadar 1 milyon 26 bin liralık iftar yemeği paketi satın alındı.

İzmir 22.04.2021, 14:59
İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi paketi ve iftar yemek yardımı 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi paketi ve iftar yemek yardımı 2021 detayları ortaya çıktı. Ramazan ayının ilk gününden bu yana, iftar yemeği paketlerini ve gıda kolisi paketlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, 35 bin 469’u bağış olan, 103 bin 680 kişilik iftar yemeği dağıttı. Gerek Türkiye’den gerekse yurt dışı ülkelerinden bu kampanyaya destek verenler, “Biz Varız” dayanışmasına dahil oldular ve Bizİzmir dijital platformları ile İzmir Halkın Bakkalı internet sitesini kullanarak 1 milyon 26 bin liralık iftar yemeği paketi satın aldılar.

Belirlenen mahallelerde iftar yemeği paketleri ve gıda kolilerinin evlere teslim edildiğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dayanışmaya katkıda bulunanların her geçen gün arttığını belirterek, Ramazan ayı boyunda 400 bin kişilik iftar yemeği dağıtmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Soyer, bu konuda katkı sağlayan herkese tek tek teşekkür ettiğini de dile getirdi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iftar yemeği yardımı 2021

İftar yemeği paketi ve gıda kolisi satın almak isteyenler Bizİzmir web sitesinin ya da Bizİzmir mobil uygulamasının ana sayfasındaki “Dayanışma Noktası” sekmesine tıklayarak Halkın Bakkalı’nın ilgili sayfasına gidebiliyor. Vatandaşlar, burada farklı fiyat seçenekleriyle sunulan üç farklı iftar yemeği paketi ile gıda kolisinin detaylarını görebiliyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi yardımı 2021

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi paketi 2021

42 bin 500 aileye gıda ve hijyen kolisi dağıtımına da başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, aralarında 65 yaş üstü, şehit yakını ve gazilerin de bulunduğu 42 bin 500 ihtiyaç sahibi aileye ise toplam 10 milyon 625 bin TL bayram yardımı yapacak. Aile fertlerinin banka hesaplarına yatırılacak 250’şer lira bayram öncesi çekilebilecek. Büyükşehir, Ramazan Bayramı öncesi 65 yaş üstü vatandaşlar, şehit yakını ve gaziler için bayram şekeri ve kolonyanın da bulunduğu bayramlık hediye paketi de verecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu 2021

Yorumlar (1)
Gökhan 10 ay önce
Ben epleks hastasiyim çalışamıyorum 2 tane çocuğum var birisi ilkokula 2 sınıfa gidiyor kırtasiye ve tablet ihtiyaçımız var. Biriside 8 aylık bebek bezi ıslak mendil püsküvisi ihtiyaçımız var. Gıda ve temizlik koli yardım. Odun kömür soba çok çürük birtane soba ihtiyaçımız var yardım etmenizi istiyorum.