İzmir'de Turuncu Çember ile turizm sezonu açılıyor

İzmir’de turizm sezonunun sağlıklı yürümesi için hijyen standartlarına uyan konaklama ve yeme içme tesisleri turuncu çember sertifikası alacak.

İzmir 12.06.2020, 12:52
İzmir'de Turuncu Çember ile turizm sezonu açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda toplanan İzmir Turizm Hijyen Kurulu, salgının ardından İzmir’deki turizm faaliyetlerinin sağlıklı bir şekilde yürümesi için Turuncu Çember uygulaması başlattı. Hijyen standartları belirleyen kurul, İzmir’de konaklama ve yeme içme tesislerinde bu standartları uygulayan işletmelere Turuncu Çember sertifikası verecek.  İzmir’in hijyenik ve güvenilir bir turizm destinasyonu olmasını sağlayacak olan Turuncu Çember sertifikası, İzmir’deki işletmelerin normalleşme sürecine uyumunu kolaylaştıracak ve Turuncu Çember’e sahip olan işletmeler tanıtımını daha iyi yapacak.

BAŞVURULAR BÜYÜKŞEHİRE VE İLÇE BELEDİYELERİNE

Turuncu Çember sertifikası almak isteyen işletmelerin İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine direkt ya da çevrimiçi başvurabileceği duyuruldu. Değerlendirmeden geçecek işletmelerin hijyen kriterlerini sağlaması durumunda Turuncu Çember almaya hak kazanacağı bilgisi paylaşıldı. Turuncu Çember uygulamasının yeme içme tesisler ve konaklama tesisleri olarak 2 ayrı kategoride değerlendirileceği ve verileceği kaydedildi. Yeme içme tesislerinde ekmeklerin ambalajlı servis durumu, suların nasıl servis edildiği, klima filtrelerinin durumu gibi birbirinden farklı 52 kriter bulunuyor. Konaklama tesislerinde ise otelde eldiven, maske, dezenfektan gibi koruyucu ekipmanların bulunup bulunmadığı, otele girişte müşterilerin vücut ısısının ölçülüp ölçülmediği gibi 101 kriter bulunuyor.

Yorumlar (0)
-1°
açık
Namaz Vakti 19 Ocak 2021
İmsak 06:53
Güneş 08:19
Öğle 13:27
İkindi 16:03
Akşam 18:25
Yatsı 19:46