İzmir Fuarı’nda “İzmir İş Günleri” toplantısı yapıldı

88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın programlarından olan Uluslararası İzmir İş Günleri Toplantıları’nın açılışını Tunç Soyer yaptı.

İzmir 06.09.2019, 10:31 06.09.2019, 10:32
İzmir Fuarı’nda “İzmir İş Günleri” toplantısı yapıldı

Ticaret Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ’ın işbirliği ile gerçekleşen 88. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda İzmir İş Günleri Toplantıları başladı. 2 gün sürecek toplantılara, 40 farklı ülkeden bakanlar, yardımcıları, büyükelçiler, bürokratlar, sanayi ve ticaret odaları, firma temsilcileri ve 190 resmi delegasyon katılıyor. İzmir İş Günleri kapsamında, İzmir ekonomisindeki fırsatlar, işbirlikleri ve alt yapıların tanıtıldığı ilk oturumun açılışı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapıldı.

TUNÇ SOYER İZMİR FUARI’NDA KONUŞTU

İzmir Fuarı’nda konuşan ve İzmir’in ticari potansiyelinin 8 bin 500 yıllık bir temele oturduğunu kaydeden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in bir liman kenti olarak kurulduğunu ve bu işlevini çağlar boyunca koruduğunu dile getirdi. Ticaret şehri İzmir’in, 1800’lü yılların ardından dünyanın en zengin ve gelişmiş merkezlerinden biri olduğunu ve batının ‘güneşin doğduğu yer’ olarak anlattığı Levant Bölgesi’nde en gelişmiş limana İzmir’in sahip olduğunu söyleyen Başkan Soyer, dönem ticaretinin önemli bir hacminin İzmir’de yapıldığını kaydetti.

İzmir Fuarı - İzmir İş Günleri Toplantısı

İZMİR, ÖN ASYA’NIN BAŞKENTİ”

İzmir’in “Ön Asya’nın Başkenti” olduğunu söyleyen Başkan Tunç Soyer, İzmir İş Günleri’nin, İzmir’e ve toplantıya katılan tüm paydaşlara önemli katkılar sunacağını dile getirdi. İzmir’in tarihsel temelinden güç aldıklarını ve geleceği kurma hedefinde olduklarını söyleyen Başkan Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu temelden güç alan bir strateji belirlediklerini, stratejilerinin iki ana gövdesinin ekonomi ve demokrasi olduğunu kaydetti.

İZMİR İŞ GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

Çin Halk Cumhuriyeti’nin İzmir Fuarı’nın partner ülkesi olduğunu ve Çin’in batıya açılan kapısının İzmir olduğunu söyleyen Başkan Soyer, Çin ile Türkiye arasında önemli ticari bağlantıların kurulacağını ve yapılacak bağlantılar ile İzmir’in önemli katkılar elde edeceğini dile getirdi. İzmir Enternasyonal Fuarı “İzmir İş Günleri Toplantıları” yarın yeni konu ve konuklarıyla devam edecek.

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 29 Ocak 2020
İmsak 06:48
Güneş 08:12
Öğle 13:30
İkindi 16:13
Akşam 18:37
Yatsı 19:56