İzmir sel felaketi mağdurlarına yardım kararı alındı

İzmir’de meydana gelen sel felaketi için hasar tespit çalışmaları devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 984 hane ve iş yerine destek kararı aldı.

İzmir 07.02.2021, 14:22 05.04.2021, 21:15
İzmir sel felaketi mağdurlarına yardım kararı alındı

Son Dakika İzmir haberleri… İzmir’de sel felaketi hasar tespit çalışmaları devam ederken, İzmir sel felaketi mağdurlarına yardım kararı alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, geçen hafta meydana gelen sel felaketinin yaralarını sarmayı sürdürüyor. Bu kapsamda su baskınına uğradığı için zarar gören ev ve işyerleri tek tek tespit ediliyor. Sel mağdurlarının maddi zararlarının karşılanması amacıyla şu ana kadar 2 bin 600 başvurunun değerlendirildiği belirtildi. 948 hane ve iş yeri için destek verilmesi kararlaştırıldı. İzmir Konak, Karabağlar, Karşıyaka, Bornova, Balçova, Buca, Menderes ilçelerinde yoğunlaşan çalışmalar doğrultusunda bu sayının önümüzdeki günlerde artacağı öngörülüyor.

İzmir'de sel felaketi mağdurlarına yapılacak yardım detayları

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi tarafından selde zarar gören konutlar için 2 bin-12 bin, iş yerleri için 2 bin-15 bin TL destek verilmesi yönündeki düzenleme teklifi yarın yapılacak belediye meclisinin de gündemine getirilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı da, sel felaketinin etkilediği Menderes’te hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. Yeniköy Balaban göletinin yanı sıra derelerin taşması sonucu tarım alanları ve seraları zarar gören, hayvanları telef olan Menderesli üreticilere nakit para ve fidan desteğinde bulunulacağı da bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, erzak ve gıda yardım 2021

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)