İzmir’de Turuncu Çember değerlendirmeleri başladı

İzmir’de turizm faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesi için başlatılan Turuncu Çember projesi incelemesi Asansör Restoran ve Yasemin Kafe’de başladı.

İzmir 17.06.2020, 15:31
İzmir’de Turuncu Çember değerlendirmeleri başladı

Salgının ardından İzmir’de turizm faaliyetlerinin sağlıklı ve düzenli şekilde yürütülmesi için Turuncu Çember projesi hayata geçirilmişti. Turuncu Çember değerlendirme kurulu, diğer işletmeleri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan Grand Plaza’ya ait Yasemin Kafe ve Asansör Restoran’da inceleme yaptı. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Yaşar Üniversitesi, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği ve Karşıyaka Belediyesi’nden yetkililerin yer aldığı İzmir Turizm Hijyen İcra Kurulu değerlendirme yaptı.

YEME İÇME VE KONAKLAMA TESİSLERİNE BAKILIYOR

Turuncu Çember hijyen kriterleri yeme içme tesisleri ve konaklama tesisleri olarak 2 ayrı kategoride verilecek. Turuncu Çember sertifikası almak için, yeme içme tesisleri 100 üzerinden asgari 75, konaklama tesisleri ise 200 üzerinden asgari 150 puan almak zorunda. İşletmelerde a’dan z’ye tüm kategorilerde detaylı incelemeler yapılıyor. Yeme içme tesisleri için 52, konaklama tesisleri için ise 101 ayrı kriter bulunuyor. Turuncu Çember almak isteyen işletmeler İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine başvurarak taleplerini iletip başvuru yapabiliyor.

Yorumlar (0)