Son Dakika İzmir, Çeşme’de hortum felaketi, Urla’da dolu yağışı etkili oldu

Türkiye’nin turizm başkentlerinden olan Çeşme’de şiddetli yağış ve hortum felaketi etkili olurken, Urla’da da dolu yağışı ile vatandaşlar zor anlar yaşadı.

İzmir 12.02.2021, 00:00
Son Dakika İzmir, Çeşme’de hortum felaketi, Urla’da dolu yağışı etkili oldu

Son dakika İzmir haberleri… İzmir son haftalarda art arda yaşanan doğal felaketlerle mücadele ediyor. Geçtiğimiz hafta 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi ve bir süredir devam eden deprem fırtınası ile sallanan İzmir, bu gece de şiddetli yağışla birlikte hortum felaketi ile karşı karşıya kaldı. Çeşme'nin Alaçatı ilçesinde ortaya çıkan hortum önüne ne çıktıysa aldı savurdu. Kıyıdaki tekneler ve iki lüks yat alabora olurken, elektrik direkleri ve ağaçlar devrildi. Hortumun şiddetiyle çok sayıda araç ters döndü. Ev ve iş yerleri büyük hasar gördü. Savaş alanını andıran ilçede, ilk belirlemelere göre 5 kişinin yaralandığı bildirildi. Öte yandan, Güzelbahçe, Narlıdere, Balçova başta olmak üzere İzmir'in bazı ilçelerinde ceviz büyüklüğünde dolu yağışı meydana geldi. Araçlara zarar veren dolu yağışı, yolları beyaza bürüdü. Sağanak yağış bölge genelinde devam ediyor.

İzmir Urla’da dolu yağışı etkili oldu

İzmir'de kent genelinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış, Urla ilçesinde hayatı felç etti. Yaklaşık 15 dakika boyunca ceviz büyüklüğünde yağan dolu nedeniyle, caddelerde ve sokaklar da dolu birikintileri meydana geldi. Dolu yağışı, vatandaşlara zor anlar yaşatırken, bazı vatandaşların araçlarının üstünü dolu yağışından korumak için örttüğü görüldü.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)