Son Dakika İzmir… İzmir’in bayrağı ve İzmir’in parası tartışmaları devam ediyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i eleştirdi.

İzmir 23.06.2020, 20:16
Son Dakika İzmir… İzmir’in bayrağı ve İzmir’in parası tartışmaları devam ediyor

Son Dakika İzmir… “İzmir bayrağı, İzmir parası” tartışmaları devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin düzenlediği çevrimiçi bir etkinlikte yaptığı konuşmayı değerlendiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Hükümetinin İzmir’e yaptığı yatırımları hatırlattı ve Tunç Soyer’in siyasi tartışmaları sisli bir alana sürüklediğini dile getirdi. Çelik, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İzmir’in belediye kaynaklı hizmet sorunlarına el atması gerektiğini dile getirdi. Bir siyasetçinin “Tarihte İzmir’in bayrağı varmış” diyerek bugün bu taleplerin hangi zehirli amaç için dillendirildiğini bilmesi gerektiğini söyleyen Çelik, biraz sağduyu ve biraz basiret ile bunun anlaşılabileceğini kaydetti. Tunç Soyer’in sözlerinin Türkiye Cumhuriyeti açısından nereye düştüğünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı hariç herkesin bildiğini söyleyen Çelik, buna benzer sözlerin hangi amaca dönük olarak dillendirildiğinin belli olduğunu, bağımsızlığın ve vatanın kurtuluşunun sembol şehirlerinden olan İzmir’in sürekli zararlı gündemlerin içine çekildiğini dile getirdi. Hizmet üretmeyen zihniyetin zehirleyici gündemlerle gerçek gündemi sabote ettiğini kaydeden Çelik, İzmir’in toksik tartışmalara değil, elle tutulur belediye hizmetlerine ihtiyacının olduğunu ifade etti.

“TUNÇ SOYER GÜNDEME SADECE GAFLARLA GELİYOR”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ da “İzmir’in bayrağı, İzmir’in parası” sözlerini eleştirdi. Tunç Soyer’in böyle bir açıklamayı, düşünceyi ve fikri hangi motivasyonla düşündüğünü ve dile getirdiğini bilmediklerini söyleyen Dağ, İzmir’in 4,5 milyona yakın nüfusunun kahir ekseriyetinin milli, manevi duygular noktasında ciddi bir hassasiyeti olduğunu ifade etti. Bayraktan ve paradan bahsetmenin ayrı bir devlet noktasında bir şeyden bahsetmek olduğunu ve İzmir’in seçilmiş en üst noktasındaki bir kişinin böyle bir düşünceyi ifade etmesinin sorgulanmaya muhtaç olduğunu kaydeden Dağ, Tunç Soyer’in sözlerinin gaftan ibaret olmasını temenni ettiklerini ifade etti. Tunç Soyer’in 1 yılına baktıklarında; Kıbrıs meselesi, törenlerdeki dansla ilgili konular, İzmir’de Çav Bella ile ilgili hususlar, trol hesaplardan atacağı twiti kendi hesabından atması gibi meseleler olduğunu söyleyen Dağ, Tunç Soyer’in görev süresince Türkiye gündemine sadece gafla ilgili konularda geldiğini söyledi.

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:54
Güneş 08:20
Öğle 13:26
İkindi 16:01
Akşam 18:23
Yatsı 19:44