Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim, hangi yıl kaç yılında ne zaman çekildi, nerede çekildi?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin çekildiği yer, hangi yıl çekildiği ve oyuncu kadrosu ile hikayesi hakkındaki sorular yanıt buldu.

TV - Magazin 07.06.2020, 20:17 03.06.2021, 18:42
Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi oyuncuları kim, hangi yıl kaç yılında ne zaman çekildi, nerede çekildi?

Ertem Eğilmez’in hem yapımcı hem yönetmen olduğu, senaryosunu Yeşilçam senaryolarının usta ismi Sadık Şendil’in Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden uyarlayıp yazdığı Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin çekildiği yer, çekim yerleri, çekim yılı ve hangi yıl çekildiği ile oyuncu kadrosu merak ediliyor. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi nerede çekildi, ne zaman çekildi? Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi hangi yıl – kaç yılında çekildi? Sorularının cevabı bulundu. Başrollerini Kemal Sunal, Münir Özkul, Tarık Akan, Adile Naşit ve Şener Şen ile Halit Akçatepe’nin oynadığı filmin müziklerini Melih Kibar yaptı. Arzu Film stüdyolarında hazırlanan komedi filmi Hababam Sınıfı filminin devamı olarak çekildi ve bu filmden sonra Hababam Sınıfı Uyanıyor adlı film de izleyicilerle buluştu.

hababam sınıfı müzesi nerede çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi daha önceki yapımda da olduğu gibi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde bulunan Adile Sultan Kasrı’nda çekildi. Filmin çekimleri için Adile Sultan Kasrı ve Validebağ Korusu kullanıldı.

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI FİLMİ NE ZAMAN – KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmi 1975 yılında çekildi. Film 1 Ocak 1976 yılında sinemalarda gösterilmeye başlandı. Film aynı zamanda Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Müzik Ödülü’nü de almıştır.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

HABABAM SINIFI SINIFTA KALDI FİLMİ OYUNCU KADROSU

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filminin başrol oyuncuları arasında şu isimler var;

  • Kemal Sunal (İnek Şaban)
  • Tarık Akan (Damat Ferit)
  • Münir Özkul (Mahmut Hoca)
  • Adile Naşit (Hafize Ana)
  • Halit Akçatepe (Güdük Necmi)

Filmin yardımcı oyuncuları ise Ahmet Arıman (Hayta İsmail), Feridun Şavlı (Domdom Ali), Cem Gürdap (Tulum Hayri), Bülent İğdiroğlu (Kalem Şakir) ve Cengiz Nezir (Bozum Cahit) oldu. Filmde ayrıca Semra Hoca rolü ile Semra Özdamar ve Badi Ekrem rolü ile Şener Şen dahil oldu.

gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi yabancı türk yerli

Yorumlar (0)