Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi nerede çekildi hangi okulda, ne zaman kaç yılında çekildi?

Televizyon ekranlarında yayınlanan Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer ve filmin hangi yıl çekildiği ortaya çıktı.

TV - Magazin 14.06.2020, 20:00 14.06.2021, 17:51
Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi nerede çekildi hangi okulda, ne zaman kaç yılında çekildi?

Televizyonda tekrar yayınlandığı halde ilgiyle izlenen ve her seferinde izleyenleri kahkahaya boğan Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer ve filmin hangi yıl çekildiği araştırılmaya devam ediyor. Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi nerede çekildi? Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi ne zaman, kaç yılında çekildi? Sorularına cevap aranıyor. Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden Sadık Şendil’in uyarladığı ve senaryosunu Umur Bugay’ın yazdığı Hababam Sınıfı filminin yapımcı ve yönetmeni Ertem Eğilmez oldu. Müzikleri Melih Kibar tarafından hazırlanan ve Arzu Film tarafından çekilen filmde Kemal Sunal, Şener Şen, Adile Naşit, Münir Özkul ve Halit Akçatepe gibi usta isimler rol aldı. Süresi 78 dakika olan, sınıfa yeni katılan Ahmet adındaki çocukla uğraşan Hababam Sınıfı’nın maceralarının ekrana yansıdığı filme dair merak edilenler yanıt buldu.

hababam sınıfı müzesi nerede çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI UYANIYOR FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Yayınlandığı tüm zamanlarda büyük ilgi gören Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi İstanbul’un Üsküdar ilçesinde çekildi. Filmin çekimleri için 2 ana mekanın kullanıldığı biliniyor. Bu mekanlardan biri Validebağ Korusu içinde bulunan Adile Sultan Kasrı, bir diğeri ise Acıbadem semtinde olan Özel Çamlıca Lisesi’dir.

HABABAM SINIFI UYANIYOR FİLMİ NE ZAMAN / KAÇ YILINDA ÇEKİLDİ?

Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi 1976 yılında çekildi. Filmin devam filmi olarak Hababam Sınıfı Tatilde filmi çekilmiştir. Serinin bir önceki filmi ise Hababam Sınıfı Sınıfta kaldı filmidir.

çiçek abbas filminin çekildiği yer neresi hangi semtte çekildi ne zaman

Yorumlar (0)