Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer neresi okul nerede, kaç yılında ne zaman hangi yıl çekildi?

Kemal Sunal’ın efsane filmlerinden Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekim yeri olan Çamlıca Lisesi’nin nerede olduğu ve çekim tarihi ortaya çıktı.

TV - Magazin 14.06.2020, 20:06 09.06.2021, 15:49
Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer neresi okul nerede, kaç yılında ne zaman hangi yıl çekildi?

Kemal Sunal, Münir Özkul, Şener Şen, Adile Naşit ve Halit Akçatepe’nin başrol oynadığı Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekim yeri ve çekim tarihi merak ediliyor. Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer / okul nerede? Hababam Sınıfı Uyanıyor hangi yıl çekildi? Sorularının yanıtı aranıyor. Ertem Eğilmez’in yönettiği, Rıfat Ilgaz’ın hikayesinden uyarlanan ve Umur Bugay’ın senaryosunu yazdığı Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi Arzu Film tarafından çekildi. 78 dakika olan çekilen komedi filminin devam filmi olarak Hababam Sınıfı Tatilde filmi çekilmiştir.

Serinin bir önceki filmi ise Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı filmidir. Ertem Eğilmez’in hem yapımcı hem yönetmen olduğu filmde sınıfa Ahmet adında çalışan bir öğrenci geliyor ve Hababam Sınıfı’nın haylazları Ahmet’i kendilerine benzetmeye çalışıyor. Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin bir özelliği de filmde Tarık Akan’ın oynamaması, Halit Akçatepe’nin ise oynadığı son Hababam Sınıfı filmi olmasıdır.

hababam sınıfı müzesi nerede çekildi ne zaman

HABABAM SINIFI UYANIYOR FİLMİNİNİN ÇEKİLDİĞİ YER / OKUL NEREDE?

Televizyon ekranlarında sık sık izleyici ile buluşan Hababam Sınıfı Uyanıyor filminin çekildiği yer / okul İstanbul’un Üsküdar ilçesindedir. Filmde Özel Çamlıca Lisesi olarak yer Üsküdar’da Validebağ Korusu içinde bulunan Adile Sultan Kasrı’dır. Hababam Sınıfı filmi serisinde ayrıca bu adrese çok yakın olan Acıbadem’de bulunan Çamlıca Lisesi’nin sınıfları da kullanılmıştır.

HABABAM SINIFI UYANIYOR HANGİ YIL ÇEKİLDİ?

İzleyenleri kahkahaya boğan Hababam Sınıfı Uyanıyor filmi 1976 yılında çekildi. Kel Mahmut’tan İnek Şaban’a, Hafize Ana’dan Güdük Necmi’ye ve Badi Ekrem’e eğlenceli bir kadroya sahip olan film izleyenleri hala güldürmeyi başaran ender filmler arasında yer alıyor.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Yorumlar (0)