Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi?

Show TV ekranlarında yayınlanan Kalbimin Efendisi filminin çekildiği yer, oyuncu kadrosu ve film hangi yıl çekildi soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 21.08.2021, 14:35 21.08.2021, 14:36
Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi oyuncuları kim kaç yılında ne zaman çekildi?

Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Kalbimin Efendisi filminin çekim detayları merak ediliyor. Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi, oyuncuları kim, kaç yılında ne zaman çekildi? Sorularının cevapları araştırılıyor. Ertem Eğilmez’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin başrollerini Ediz Hun ile Hülya Koçyiğit paylaşıyor. Bir iftiranın ardından eşi tarafından terk edilen ve çocuğundan uzak kalan genç bir kadının hikayesi filmin ana konusunu oluşturuyor.

Show TV’de yayınlanan Kalbimin Efendisi filmi 7. Altın Prtakal Film Festivali’nde en iyi yönetmen ve en iyi senaryo ödülleri ile en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazanmıştır. Filmin senaryosunu, Yeşilçam’ın usta senaristi Sadık Şendil yazmıştır. Yardımcı kadın oyuncu ödülünü alan isim ise Lale Belkıs’tır.

Kalbimin Efendisi filmi kaç yılında ne zaman çekildi?

TV ekranlarında seyirci ile buluşan Kalbimin Efendisi filmi 1970 yılında çekildi. Yeşilçam klasiklerinden olan film 1970’te sinemalarda gösterildi.

Kalbimin Efendisi filmi nerede çekildi?

Kalbimin Efendisi filmi İstanbul Bebek’te ve çoğunlukla da Bursa Uludağ’da çekildi. Filmin tatil sahneleri dönemin en ünlü tatil yerlerinden olan Bursa’nın Uludağ ilçesinde yapılmıştır. Ayrıca Setbaşı Köprüsü’nde ve Bursa Yeşil Camii çevresinde de çekimler yapıldı. Bazı sahneler ise İstanbul’un Bebek ilçesinde bulunan Villa Hanzade’de çekilmiştir.

ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesi

Kalbimin Efendisi filmi oyuncuları kim?

  • Ediz Hun - Ferit
  • Hülya Koçyiğit - Alev
  • Süleyman Turan - Kemal
  • Münir Özkul - Amca Bey
  • Lale Belkıs - Suna
  • Güzin Özipek - Üvey Anne
  • Ömer Dönmez - Ömer
  • Zeynep Tedü - Leyla
  • Mürüvvet Sim - Suna'nın Arkadaşı

Kalbimin Efendisi filminin oyuncu kadrosunda ayrıca şu isimler yer alıyor; Zeki Sezer – Doktor, Hüseyin Kutman – Doktor, Talat Gözbak – Avukat, Feridun Çölgeçen - Misafir Aktör, Kayhan Yıldızoğlu – Komiser, Hayal Sirer – Dadı. Tevfik Urgal – Hakim, Müşerref Çapın – Madam, Hakkı Kıvanç – Polis ve Şefik Döğen – Bahçevan.

gelmiş geçmiş en iyi diziler listesi yabancı türk yerli

Yorumlar (0)