Zinde Kal program sunucusu kimdir, TRT 1 Zinde Kal programını kim sunuyor, Diyetisyen Aslı Saraç kimdir?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Zinde Kal programını sunan Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Aslı Saraç’ın kim olduğu soruları yanıt buldu.

TV - Magazin 10.06.2020, 13:32
Zinde Kal program sunucusu kimdir, TRT 1 Zinde Kal programını kim sunuyor, Diyetisyen Aslı Saraç kimdir?

TRT 1’in evde kal sloganı ile yayınlanan ve “Ev Hayat Dolu” kuşağında ekranlara gelen Zinde Kal programını kimin sunduğu merak konusu oldu. Zinde Kal program sunucusu kimdir, TRT 1 Zinde Kal programını kim sunuyor? Diyetisyen Aslı Saraç kimdir? Sorularının yanıtı bulundu. Salgın sürecinde fazla kilolarından şikayet edenlerin kurtarıcı programı olan Zinde Kal programı TRT 1 ekranlarının bilgilendirici ve sağlıklı programları arasında yer aldı. Zinde Kal programını sunan Aslı Saraç’ın yaşamına dair merak edilenler haberimizde yer alıyor.

ZİNDE KAL PROGRAM SUNUCUSU KİMDİR?

Ekranların sağlık dolu programlarından olan Zinde Kal program sunucusu Aslı Saraç’tır. Diyetisyen ve emzirme danışmanı olan, obezite ve metabolik cerrahi diyetisyeni olan Aslı Saraç beslenme uzmanıdır.

TRT 1 ZİNDE KAL PROGRAMINI KİM SUNUYOR?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Zinde Kal programını 1 spor hocası, fizyoterapist ile birlikte Diyetisyen Aslı Saraç sunuyor. Diyetisyen Sıla Saraç, beslenme konusunda önemli bilgiler veriyor. İzleyenlere sağlıklı beslenme alışkanlığı ve bilinci kazandırmaya çalışan Sıla Saraç büyük ilgiyle izleniyor.

DİYETİSYEN SILA SARAÇ KİMDİR?

Diyetisyen ve beslenme uzmanı Sıla Saraç 2016 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Ankara’da bulunan Yüksek İhtisas Üniversitesi Özel Koru Hastanesi’nde klinik diyetisyen olarak işe başlayan ve sorumlu diyetisyen unvanı ile çalışmalarını sürdüren ASLI Saraç bakanlık ve STK’larda Koru Hastanesi’ni temsilen beslenme eğitimleri verdi. Önemli kongrelere katılan ve Sağlık Bakanlığı & UNICEF onaylı Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi de alarak Emzirme Danışmanı unvanını kazanan Diyetisyen ve Emzirme Uzmanı Sıla Saraç, 2017 yılından itibaren bu iki işi bir arada yürütüyor.

Yorumlar (0)