Cem Adrian kimdir nereli hayatı ve şarkıları

Ünlü sanatçı Cem Adrian’ın hayatı, biyografi bilgileri ile hakkında merak edilen diğer soruların yanıtları ortaya çıktı.

Güncel 07.01.2022, 01:28 07.01.2022, 01:35
Cem Adrian kimdir nereli hayatı ve şarkıları

Ünlü sanatçı Cem Adrian kimdir nereli? Cem Adrian’ın hayatı, biyografi bilgileri ve sevilen şarkıları merak ediliyor. Doğum adı Cem Filiz olan ve Cem Adrian adını kullanan sanatçı 30 Kasım 1980 tarihinde Edirne’de dünyaya gözlerini açtı. Şarkıcı, söz yazarı ve besteci olarak Türkiye’de tanınan sanatçı, alternatif rock, caz, blues, akapella, new wawe ve elektronika olarak bilinen müzik tarzlarında sanatını icra ediyor. Cem Adrian Şarkıları indir araması yapanlar için birbirinden güzel şarkılar yer alıyor.

2004 yılından günümüze müzik dünyasının bilinen isimleri arasında yer alan Cem Adrian, Boşnak bir ailenin 2. Çocuğu olarak dünyaya geldi. Sanatçının babası esnaf, annesi ise ev hanımıdır. Edirne’nin antik adı olan Hadrianoupolis’ten esinlenip Adrian soyadını kullanmaya başlayan sanatçı, müziğe ilgisini ortaokula gittiği süreçte keşfetti ve ilk müzikal çalışmalarına Edirne’de başladı. Edirne’de yerel bir radyoda 6 yıl boyunca çalışan, hem sunuculuk hem de yayın yönetmenliği yapan Adrian, 2004 yılında İstanbul’da falcı olarak çalıştığı bir mekanda ünlü sanatçı Demet Sağıroğlu ile tanıştı ve hayatı bu tanışma ile değişti.

Daha sonra ünlü piyanist Fazıl Say’a bir deneme kaydı gönderen Adrian, hayatının dönüm noktasına ulaştı. Verdiği bir röportajda, İstanbul’da yaşadığı sırada hiç parasının olmadığını ve para kazanmak zorunda olduğunu kaydeden Cem Adrian, bulabildiği tek işin falcılık olduğunu, falcılık yaptığı sırada Demet Sağıroğlu’nun geldiğini kaydetti. Onunla konuştuğunu ve aslında faldan anlamadığını, müzisyen olduğunu, para kazanmak için çalıştığını ve ona demo vermek istediğini söyleyen Adrian, Sağıroğlu’nun tamam dediğini, daha sonra ise dinleyip beğendiğini, hatta Fazıl Say’a da dinlettiğini ve Say’ın kendisini aradığını anlatıyor.

Cem Adrian kimdir nereli hayatı ve şarkıları

Cem Adrian kimdir nereli hayatı

1980 doğumlu olan ünlü sanatçı Cem Adrian aslen Edirnelidir. Edirne’de radyoculuk yapan ve daha sonra İstanbul’a taşınan sanatçı, Fazıl Say’ın daveti ile Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde 2 yıl boyunca öğrencilik yapmıştır. Burada ses tellerinin olağan ölçülerden çok uzun olduğunu öğrenen sanatçı, bunun hiç de gurur duyulacak bir şey olmadığını, aslında biyolojik bir bozukluk olduğunu, kendisine bahşedilen, belki de dezavantaja dönüşebilecek bir şey olduğunu ancak kendisinin bunu avantaja dönüştürdüğünü dile getiriyor.

2002 yılında Mystica adını taşıyan bir müzik grubunda yer alan ve grubun solistliğini yapan Cem Adrian, 2005 yılında ilk albümü olan Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’ı yayınladı. İkinci albümü olan Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti ise 2006 yılında çıktı. Bu albümde ünlü isimler de Adrian’a eşlik ettiler. Daha sonra konserlere başlayan sanatçı, Türkiye’nin farklı noktalarında konserler verdi. 2008 yılında üçüncü albümünü çıkaran Adrian, sonraki yıllarda yeni albümlerle müzikal kariyerini sürdürdü. Her yeni albümle ve söylediği unutulmaz şarkılarla büyük bir hayran kitlesine sahip olan sanatçı, albümlerinde ünlü sanatçılarla düet yapmayı sürdürdü. Cem Adrian sevilen şarkıları ile hayranlarını mest etmeye devam ediyor. Cem Adrian Kül indir araması yapanlar için en iyi indirme seçenekleri mevcut.

Cem Adrian kimdir nereli hayatı ve şarkıları

Cem Adrian şarkıları

Çıkardığı albümlerde yer alan şarkıların söz ve müziklerini kendisi yazan sanatçı Cem Adrian, milyonlarca dinlenen şarkıları ile müzik piyasalarının en çok talep gören isimleri arasında bulunuyor. Kendisine verilen müzik ödüllerini kabul etmeyen, birçok sivil toplum kuruluşunu destekleyen ve toplum yararına ücretsiz konserler de veren sanatçı, stüdyo albümleri, remiks ve canlı albümleri, EP’leri ve Single’ları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Cem Adrian Mp3 indir ile sevilen şarkılara kolayca ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)