İzmir Enternasyonal Fuarı nerede adres nasıl gidilir İzmir Fuarı ulaşım Eshot, İzban, İzdeniz, Metro

3 Eylül’de başlayan ve 12 Eylül’e kadar devam edecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nın adres ve ulaşım bilgileri netlik kazandı.

Güncel 03.09.2021, 14:23
İzmir Enternasyonal Fuarı nerede adres nasıl gidilir İzmir Fuarı ulaşım Eshot, İzban, İzdeniz, Metro

İzmir Enternasyonal Fuarı 90. Kez düzenleniyor. İzmir Enternasyonal Fuarı nerede adres bilgisi, İzmir Enternasyonal Fuarı nasıl gidilir yol tarifi, İzmir Fuarı ulaşım Eshot, İzban, İzdeniz ve Metro seferleri 2021 saatleri ortaya çıktı. İzmir Enternasyonal Fuarı 3 Eylül 2021 Cuma günü kapılarını açacak ve 12 Eylül 2021 Pazar gününe kadar etkinlik, konser, yarışma, festival ve aktivitelerle devam edecek.

Türkiye’nin ilk fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor. Fuarın bu yılki sponsoru Folkart, etkinlik sponsoru ise Migros oldu. Ticaret, teknoloji, kültür sanat, spor ve eğlence fuarı olan İzmir Fuarı’nda bu yıl tüm salgın tedbirleri uygulanacak ve açık alanda sınırlı sayıda ziyaretçi girişine izin verilecek.

İzmir Enternasyonal Fuarı’nda bu yıl onlarca sanatçı ve müzik grubu Kültürpark’taki farklı sahnelerde konser etkinliklerine imza atacak. İzmir Çim Konserleri, İzmir Sahnesi Konserleri ve Mogambo Geceleri Konserleri fuar boyunca İzmirlilerle buluşacak. Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda Anadolu Ateşi gösterisi olacak. İzmir İş Günleri ve UCLG Kültür Zirvesi 2021 Etkinliği de bu yıl çok konuşulacak etkinlikler arasında olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu kitap sokağı ve belediye standı misafirlerini bekliyor. Fuarda Yüz Yüze Sohbetler etkinliğine çok sayıda gazeteci, yazar ve şair katılacak. Sinema Festivali ve Oyun Festivali de İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bir parçası olacak. Fuarda çocuklar da unutulmamış. Çocuklar için farklı eğlence ve aktiviteler fuar boyunca devam edecek. İzmir Fuarı’na nasıl gidileceği, adres bilgileri ve tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

İzmir Enternasyonal Fuarı 2021 Lunapark açık mı, İzmir Lunapark ne zaman açılıyor 2021

İzmir Enternasyonal Fuarı nerede adres

İzmir Enternasyonal Fuarı İzmir’in Konak ilçesine bağlı Alsancak semtinde bulunan Kültürpark’tadır.

  • Adres: Şair Eşref Bulvarı, No: 50, Montrö Kültürpark – Alsancak Konak / İzmir
  • İzmir Fuarı ziyaret saatleri: 16.00 – 23.00

İzmir Enternasyonal Fuarı nasıl gidilir yol tarifi

İzmir Enternasyonal Fuarı’na toplu ulaşım araçları ve özel araçlarla gidilebilir. Kültürpark, İzmir Limanı’na 1 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Adnan Menderes Havaalanı’na 21 kilometre, İzmir Otogarı’na 10 kilometre mesafede bulunuyor. İzmir’deki toplu ulaşım araçları ile de İzmir Fuarı’na kolayca ulaşmak mümkün.

İzmir Enternasyonal Fuarı 2021 konser etkinlikleri İzmir fuar konserleri 2021

İzmir Enternasyonal Fuarı ulaşım Eshot, İzdeniz, İzban, Metro

İzmir Enternasyonal Fuarı için ulaşım kolaylığı getirildi. ESHOT Genel Müdürlüğü, Konak Bahribaba Aktarma Merkezi ile Metro, Tramvay ve İZBAN bağlantılı aktarma merkezlerinden hareket eden 94 yoğun hattı, toplam 370 adet ek seferle güçlendirdi. Araçların son sefer saatleri, 01.00 ile 02.00 arasında değişen saatlere uzatıldı.

Ayrıca 24.00 - 06.00 saatleri arasında çalışan Baykuş hatları da (910 Gaziemir-Konak, 920 Çiğli-Konak, 930 Bornova-Konak, 940 Buca-Konak, 950 Balçova-Konak) hizmet vermeye devam edecek. Çankaya, Montrö, Lozan ve Basmane gibi fuar çevresindeki önemli noktalarda koordinasyon için motorize ekipler görevlendirildi. Belirlenen hatlara ve sefer saatlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye, ESHOT internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

İzmir Metrosu ile Konak ve Karşıyaka tramvayları da İzmir Enternasyonal Fuarı süresince seferlerini bir saat uzatıyor. Bu hatlarda son seferler 01.20'de yapılacak. Mevcut tarifeye ek olarak yapılan düzenleme sonucunda, fuar dönemi boyunca İzmir Metrosu ve Konak Tramvayı'nda 20.00 - 01.20 saatleri arasında 7,5 dakikada bir, Karşıyaka Tramvayı'nda ise 10 dakikada bir sefer yapılacak. Sefer saatleri, metro ve tramvayın internet sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından görülebilir.

Deniz ulaşımında da fuar süresince ulaşımı kolaylaştıracak önlemler alındı. 3 - 12 Eylül tarihleri arasında körfez vapurları her gece Baykuş seferi tarifesi uygulayacak. Yolcu gemileri, saat 21.25’ten itibaren 1 saatte bir Karşıyaka-Alsancak; 21.45’ten itibaren de 1 saatte bir Alsancak-Karşıyaka seferi yapacak. Karşıyaka’dan son sefer 02.25’te; Alsancak’tan son sefer ise 02.45’te kalkacak.

TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ortaklığıyla işletilen İZBAN da İEF için dört ek seferi devreye alıyor. Fuar süresince her iki yöne de ikişer adet ek tren seferi düzenlenecek. Aliağa istikametine gidecek trenler; 01.12 ve 01.31’de Hilal, 01.19 ve 01.38’de Alsancak, 01.25 ve 01.45’de Halkapınar’da olacak. Tepeköy yönüne gidecek ek trenler ise 01.17 ve 01.45’te Halkapınar, 01.26 ve 01.54’te Alsancak, 01.30 ve 01.58’de ise Hilal’de hazır olacak.

İzmir Enternasyonal Fuarı 2021 konserleri etkinlik takvimi programı

Yorumlar (0)