SON DAKİKA

Güncel

İzmir Buca’da anlamlı karne hediyesi

Buca Belediyesi’nden ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyası.

6 Haziran 2019 20:03
İzmir Buca’da anlamlı karne hediyesi

Son Dakika İzmir... Buca Belediyesi, sokak hayvanlarının iyi koşullarda bir yaşam sürmesi ve yaşam haklarının korunması için çalışmalarını sürdürüyor. ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyası ile farkındalık faaliyeti yürüten Buca Belediyesi, çocuklara karne hediyesi olarak hayvan alınması yerine, hayvan sahiplenilmesi için çalışma başlattı. Buca Belediyesi’nin sokak hayvanları ile ilgili yapacağı etkinlik öncesinde konuşan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç öğrenci velilerine seslenerek hayvanların oyuncak olmadığını söyledi.

BUCA BELEDİYESİ’NDEN ‘SATIN ALMA SAHİPLEN’ KAMPANYASI

İHA’nın haberine göre, Buca Belediyesi’nin Ege Fikir Ortaklığı Derneği (EFODER) ile birlikte yürüteceği ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyasında, İzmirlilerin yılbaşı, doğum günü, karne günü gibi günlerde sevdiklerine hediye almak için pet-shop’lara gitmesine ve hayvanların bir mal gibi alınıp satılmasına karşı vatandaşları bilinçlendirme faaliyetleri yürütülecek.

Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi

BUCA BELEDİYESİ’NİN ETKİNLİĞİ 12 HAZİRAN ÇARŞAMBA TINAZTEPE’DE OLACAK

Buca Belediyesi’nin ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyası etkinliği, 12 Haziran 2019 Çarşamba günü, Buca Tınaztepe’de bulunan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılacak. Etkinliğe katılacak miniklere patili karnenin de verileceği kampanyada, hayvanların hediye olarak verilerek mağdur edilmesine yerine sahiplenilmesinin önemi hakkında bilgilendirmeler yapılacak. Etkinlikte ayrıca hayvan sahiplenmeye gönüllü ailelere ihtiyaç sahibi sokak hayvanları da verilecek.

Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi

BUCA BELEDİYE BAŞKANI ERHAN KILIÇ’DAN KAMPANYA AÇIKLAMASI

Buca Belediyesi’nin ‘Satın Alma Sahiplen’ kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, bu güne kadar yüzlerce sokak hayvanının vatandaşların desteği ile sahiplendirildiğini söyledi. Sahiplendirilen hayvanların büyük bölümünün pet-shoplardan alınıp sokağa atılan hayvanlardan oluştuğunu söyleyen Başkan Erhan Kılıç, hayvan sahiplenmesinin ciddi bir sorumluluk olduğuna vurgu yaptı. Düzenledikleri kampanya ile hayvan severlik bilincinin küçük yaşlardan itibaren çocuklarda yer edeceğini söyleyen Başkan Erhan Kılıç, 12 Haziran’da tüm velileri çocuklarıyla birlikte etkinliklerine davet ettiklerini söyledi.

Buca Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi
  • YAZAR: ADEM ERDOĞAN

    1983 doğumlu Adem Erdoğan ilk yerel gazetesini 2010 yılında çıkardı. 2012 yılında bir medya şirketinden yöneticilik teklifi alarak, 5 yıl ‘İçerik Yöneticisi’ olarak çalıştı. Yayına hazırladığı antoloji ve kitaplar bulunan Adem Erdoğan Sondakikaizmir.com İmtiyaz Sahibi’dir.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım