SON DAKİKA

İzmir

Menemen’de belediye-pazarcı gerginliği

İzmir Menemen’de, seçim öncesi verilen sözün tutulmadığını öne süren pazarcı esnafı belediyeye yürüdü.

12 Temmuz 2019 21:22
Menemen’de belediye-pazarcı gerginliği

İzmir Menemen’de gergin bir gün yaşandı. Menemen Belediyesi, pazarcı esnafına kısa mesaj atarak, yeni pazar yeri tahsisleri için para istedi. Bir araya gelerek belediyeye yürüyen pazarcılar, yerel seçimlerden önce kendilerine söz verildiğini, yeni pazar yeri için para istenmeyeceğini söyleyerek, Menemen Belediyesi’ne tepki gösterdiler. Belediye önünde sinirlerin gerildiği ve tartışmaların yaşandığı gözlendi.

MENEMEN’DE PAZAR YERİ GERGİNLİĞİ

İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, Menemen Belediyesi önünde yaşanan gerginliğin ardından Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’la görüşmek isteyen pazarcı esnafı, Aksoy’un yerinde olmadığı cevabının ardından tepkilerini dile getirdiler. 31 Mart Yerel Seçimleri ile Menemen Belediye Başkanı olan Serdar Aksoy’un, yerel seçim öncesinde vaatlerde bulunduğunu, Belediye Başkanı olursa pazarcı esnafından yeni pazar yeri için para almayacağı yönünde söz verdiğini dile getiren pazarcılar, konuyu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e kadar götüreceklerini söylediler. Pazarcı esnafının Menemen Belediyesi önünde bekleyişi sürerken, Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy belediyeye gelerek pazarcılar ile toplantı gerçekleştirdi.

BAŞKAN AKSOY ESNAFA REST ÇEKTİ

Başkan Serdar Aksoy’a, seçim turunda verdiği sözü hatırlatan pazarcı esnafı, yeni pazar yeri için ücret ödemeyeceklerini söyledi. Pazarcıları dinledikten sonra konuşan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, yeni pazar yeri için ihaleye çıkıldığını ve 17 milyon TL bedel olduğunu kaydetti. Yeni pazar yerinin sadece kabasının bittiğini söyleyen Başkan Aksoy, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de para alındığını, bunun bir bölümünün verildiğini, diğer yarısının ise ortada olmadığını söyledi. Gelinen noktada, ya ihalenin iptal olacağını ya da pazarcı esnafının para vererek yeni pazar yeri inşaatının tamamlanacağını dile getiren Başkan Aksoy, pazarcı esnafının para vermesi durumunda kendilerinden 10 yıl boyunca işgaliye ücreti almayacaklarını söyledi. Pazarcı esnafının bu çözüm yolunu kabul etmemesi üzerine sinirlenen Başkan Serdar Aksoy, Menemenlilerin malını peşkeş çektirmeyeceğini, ihaleyi iptal ettiğini dile getirerek toplantıyı terk etti.

  • YAZAR: BÜLENT AYDIN

    1987 İzmir doğumlu Bülent Aydın, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Çeşitli gazetelerde muhabir ve editör olarak görev yapan Bülent Aydın, daha sonra internet haber sitelerinde çalışmalarını sürdürdü. Bülent Aydın, Sondakikaizmir.com’un editör kadrosunda görev alıyor.

Yorumlar

  • Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sondakikaizmir.com'un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Web Tasarım