İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi hırsızlık olayı: yakayı ele verdiler

İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi’nde otomobilinde bulunan malzemeleri çalınan gazeteci, polis ekipleriyle birlikte hırsızların izini sürdü, şüpheliler kıskıvrak yakalandı.

İzmir 10.01.2022, 13:24
İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi hırsızlık olayı: yakayı ele verdiler

Son dakika İzmir Buca haberleri… İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi hırsızlık olayı: yakayı ele verdiler. Edinilen bilgiye göre, olay 2 Kasım 2021 tarihinde Buca Kuruçeşme Mahallesi 203/30 Sokak'ta meydana geldi. Özel bir TV kanalının İzmir temsilciliğini yapan gazeteci Hasan Yıldırım, sabah uyandığında otomobilinin camının kırıldığını ve içerisinde bulunan kamera, laptop, mikrofon, mikrofon süngeri ve diğer malzemelerinin yerinde olmadığını fark etti. Malzemelerinin çalındığını anlayan Yıldırım, polis merkezine giderek şikayetçi oldu ve polis ekipleriyle birlikte şüpheli veya şüphelilerin peşine düştü.

Bu süreç devam ederken, gazeteci Hasan Yıldırım'ın evinin bulunduğu sokakta, değişik zamanlarda benzer 7 hırsızlık olayı daha meydana geldi. Mağdur vatandaşların benzer olaylarla şikayetçi olması üzerine Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, araştırmalarını derinleştirdi.

İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi hırsızlık olayı

Olayın ardından iki aydan uzun bir zaman geçtikten sonra 9 Ocak günü, hırsızlıkların yapıldığı sokağa yakın bir yerde bulunan 205/5 sokaktaki bir eve kapalı kasa kamyonet yanaştığı, şüpheli 3 şahsın gelerek eşya indirdiği bilgisini elde eden ekipler, harekete geçti. Belirlenen adrese giden ekipler, nöbetçi savcıdan alınan izin doğrultusunda operasyon gerçekleştirdi. Adres içerisinde çok sayıda hırsızlık suçundan aranması bulunan şüpheliler G.Y. (30), K.S. (24) ve S.P. (37) kıskıvrak yakalandı.

Ele geçirilenler şok etti

Polis ekipleri tarafından evde yapılan aramalarda, hırsızlıkta kullanıldığı veya hırsızlık suçundan elde edildiği düşünülen, 1 adet LCD televizyon, 1 adet hiç açılmamış etiketi üzerinde kadın tişörtü, 1 adet vidalama aleti, 1 adet çelik keser, 1 adet dikiş makinesi, 2 adet televizyon kanalı mikrofonu ve mikrofon süngerleri ve televizyon kanalı programına ait plaket ele geçirildi.

Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheliler, sorgulanmak üzere Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine götürüldü. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

son dakika izmir haberleri

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)