İzmir Konak esnafından 3 ay daha işgaliye bedeli alınmayacak

İzmir Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Kordonboyu’ndaki kafe ve restoranları gezi, esnafa 3 ay daha işgaliye almayacaklarının müjdesini verdi.

İzmir 10.06.2020, 16:31
İzmir Konak esnafından 3 ay daha işgaliye bedeli alınmayacak

İzmir’de pandemi döneminde Konak esnafından 3 ay işgaliye bedeli almayan Konak Belediyesi, bu süreyi 3 ay daha uzattı. Müşterilerine tekrar hizmet vermeye başlayan Kordonboyu’ndaki kafe ve restoranları ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batır, esnafa hayırlı işler dileğinde bulundu ve güzel haberi bizzat esnafla paylaştı. Pandeminin ilk aylarında 3 ay işgaliye bedellerini almadıklarını ve esnafa can suyu olduklarını söyleyen Başkan Batur, ekonomik tekerlerin dönmesi gerektiğini, bu yüzden esnafın desteklenmesi için 3 ay daha işgaliye bedellerinin alınmayacağını dile getirdi.

ABDÜL BATUR’UN BU BABALIĞINI UNUTMAYACAĞIZ”

Salgın sürecinde insanların yanında oldukları gibi esnafların da yanında olmaya çalıştıklarını, esnafın ayağa kalkmasının Türkiye’de ekonomiyi canlandıracağını kaydeden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, esnafların da bu süreçte hijyen kurallarına uyacaklarını ve maske takarak müşterilerine hizmet vereceklerini ifade etti. Umutsuz olmadığını söyleyen Başkan Batur, belediyelerin, yerel yönetimlerin, vatandaşların ve hayırseverlerin hep birlikte dayanışma ruhu içinde olduklarını ve bu sürecinden üstesinden böyle gelineceğini söyledi. Kordon İşadamları Derneği Başkanı Ömür Şanlı ise Başkan Abdül Batur’a teşekkür etti ve Başkan Batur’un yaptığı bu babalığı unutmayacaklarını dile getirdi.

Yorumlar (0)